AvrupaManşet

Süper Finaller Yine Berlin’de

CEV Şampiyonlar Ligi Voleybolu Süper Finalleri, ikinci kez üst üste Berlin’de ‘Avrupa’nın Voleybol tapınağı olan’ ikonik Max-Schmeling-Halle’da gerçekleştirilecek. Taraftarlar, 16 Mayıs 2020 Cumartesi günü Avrupa’daki en iyi dört ekibin yer alacağı yılın Voleybol partisini kutlamaya hazırlanıyorlar. Bu  takım, uluslararası voleybolda kulüpler seviyesinde en prestijli taç ve kazananların her birinin 500,000 Euro alacağı toplam 1,5 milyon Euro tutarında rekor ödül için mücadele edecekler. Yılın Voleybolu etkinliği için biletler 20 Aralık’ta satışa sunulacak.


CEV Yönetim Kurulu’nun Lüksemburg’da yaptığı toplantının ardından CEV Başkanı Aleksandar Boričić, Avrupa’nın seçkin yarışmasında söz konusu olan toplam para ödülünün eşi benzeri görülmemiş olarak 4,5 milyon Euro’ya yükseldiğini açıkladı. Berlin Senatosu Spor Bölüm Başkanı Gabriele Freytag, 18 Mayıs 2019’da düzenlenecek olan bir günlük tarihi olayın ekonomik etkisinin Berlin şehri için 2 milyon Euro’dan fazla olduğunu tahmin ediyor.

2020 Süper Finaller, geçtiğimiz Mayıs ayında Alman başkentinde düzenlenen tarihi etkinliğin başarı öyküsüne yeni bir bölüm daha ekleyecek ve CEV, Alman Voleybol Federasyonu (DVV), Voleybol Bundesliga (VBL) ve BERLIN Recycling Volleys’i 2019 yılında yeni bir zemin kurmaya yardımcı olan bir ortaklığın kurulması için bir kez daha bir araya getirecek.

Voleybol taraftarları, medya ve daha pek çok paydaş, 2019’da tanıtılan devrimci konsepte övgülerini dile getirdiler. Kadın ve erkek takımlarının ortak itiraz noktası final maçlarının aynı yerde birbiri ardına oynamaları ve aynı podyumda kupayı kazanma sevincini paylaşmalarıydı. 2020 Süper Finaller, taraftar katılımı ve izleyicilerin asla unutamayacağı bir deneyimin sunulması ile tüm ortaklarla olayı bir sonraki seviyeye taşıyacak.

Dört ortağın en yüksek makamları (CEV, DVV, VBL ve BR Volleys) Berlin Hükümeti ile birlikte Perşembe sabahı Berlin’deki ünlü Adlon Otel’de düzenlenen bir medya toplantısında açıklamayı yaptılar. Bundan kısa bir süre sonra şehrin en ikonik yerlerinden biri olan Brandenburg Kapısı’na gittiler. BERLIN Recycling Volleys yıldızı Benjamin Patch ve eski Şampiyonlar Ligi şampiyonu Christiane Fürst ile birlikte tarihi anı yakalamak için bir fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

“ 2019 Süper Finaller, voleybol ailemizin tarihinde gerçekten devrimci bir andı. Böylesine başarılı bir deneyimden sonra, bu ana etkinliğin 2020 etabının gerçekleştirilmesi için Alman ortaklarımızla bir anlaşma orta yolu bulabildiğimiz için mutluyuz. Bu karar bir kez daha Voleybol ailemize egemen olan birlik ve bağlılık duygusunu gösteriyor ve bu hamle ancak aynı takımın üyeleri olarak birlikte çalışarak harika şeyler başarabileceğimizi doğruluyor. CEV Başkanı Aleksandar Boričić, Berlin’de başka bir Voleybol partisine tanık olmayı dört gözle bekliyorum ”dedi.

“CEV Şampiyonlar Ligi 2019 final maçlarında, Berlin bir kez daha konukseverlik, spor meraklıları ve yetkinlik için öne çıkabileceğini gösterdi. Avrupa Voleybol Konfederasyonunun yenilenen desteğiyle gurur duyuyorum ve ikinci yıl için Süper Finallere ev sahipliği yapacağımız için mutluyum. Berlin’in spor metropolü, Avrupa’nın Voleybol başkentidir. 2020’de, önceki yılın başarısını sürdürmek ve tamamen dolu bir Max-Schmeling-Halle atmosferini tekrar yaşatmak istiyoruz ”dedi. Berlin’de İç Mekan ve Spor Senatörü Andreas Geisel.

“CEV Şampiyonlar Ligi Voleybolu Süper Finallerinin ikinci kez Berlin’de üst üste yapılmasından çok mutluyum. Max-Schmeling-Halle’nin Alman takımı olmadan bile tüm biletlerinin satıldığı ilk etkinlikte gördüğümüz gibi, Berlin çok fazla Voleybol gücü sergiliyor ”dedi. “5 ila 10 Ocak arasındaki Olimpiyat elemelerinden sonra, bir sonraki uluslararası Voleybol yarışmasına sorunsuzca atlayacağız. Voleybolu Almanya’da olumlu bir şekilde geliştirmek ancak bu kadar büyük etkinliklere ev sahipliği yapmaktan geliyor, bu yüzden bunu mümkün kılan herkese çok teşekkür ediyorum. Tabii ki, Mayıs 2020’de Süper Finalleri oynayan bir Alman takımı görmeyi umuyorum. ”

“Berlin’deki CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finalleri 2019’daki harika atmosfer, Almanya’daki Voleybol heyecanını yansıtıyordu. Bu nedenle CEV, DVV, BR Volleys, Berlin şehri ve VBL’nin bir kez daha güçlerini birleştirmesinden, Berlin’i 2020’de bir kez daha Avrupa’nın Voleybol başkenti yapmasından dolayı mutluyum. Ocak ayında erkeklerdeki Tokyo Voleybol elemeleri ve CEV Şampiyonlar Ligi Voleybolu Süper Finalleri gibi uluslararası olaylar Alman Voleybolu’nun kazandığı durumun altını çiziyor ”dedi VBL Başkanı Michael Evers.

“Berlin’de 2020 CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finalleri’ nin tekrarlanmasıyla, Max-Schmeling-Halle’nin“ Avrupa Voleybol tapınağı ”statüsü etkileyici bir şekilde teyit edilecek. Süper Finaller gibi büyük etkinlikler sporumuz için çok büyük bir öneme sahip, bu nedenle tüm kıtanın bu özel durum için Almanya’ya ve özellikle Berlin’e bakması daha da değerli. BR Volley olarak, Mayıs ayında bir kez daha Avrupa Voleybolu ailesini kentimizde ağırlayabildiğimiz için onur duyuyoruz. Sporumuzu hak ettiği şekilde sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız ”dedi BERLIN Recycling Volleys Genel Müdürü Kaweh Niroomand.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu