ManşetPlaj Voleybolu

Tarih ve Voleybol içi içe olacak

Türkiye, 2020 CEV U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’na Ev Sahipliği Yapacak.

Uluslararası birçok önemli plaj voleybolu organizasyonuna ev sahipliği yapan Türkiye Voleybol Federasyonu, Beach-It Beach Sports Organization organizatörlüğünde, 23-27 Eylül 2020 tarihlerinde üst üste 2. kez U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak.

Geleceğin yıldızlarının yarışacağı bu organizasyonda, Gürsel Yeşiltaş’ın organizatörlüğünde Beach-It Beach Sports Organization, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Selçuk Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliğiyle İzmir’in Selçuk ilçesinde bulunan Pamucak Plajı’nda gerçekleştirilecek.

Bu şampiyonanın öncesinde, 16-20 Eylül 2020 tarihlerinde de Pamucak Plajı’nda U18 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası düzenlenecek. Bu önemli organizasyonlarla İzmir, 2020 yılında Avrupa plaj voleybolunun merkezi haline dönüşecek.

Organizasyonlara yaklaşık 35 ülkeden toplam 128 takım 256 sporcu ve 128 antrenör katılımı alınacak. Gerekli güvenlik ve sağlık önlemlerinin en üst seviyede alınacağı organizasyonun merkez sahadaki müsabakaları, internet üzerinden tüm dünyadaki voleybol severlerle buluşacak. Gerçekleşecek canlı yayınlar ile bölgenin tarihi ve turistik yerlerinin tanıtımı da sağlanacak.

Geçtiğimiz yıl, Antalya’nın ev sahipliğinde U22 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’na başarılı bir şekilde gerçekleştiren Beach-It Beach Sports Organization ve Türkiye Voleybol Federasyonu, 2021 yılında da U20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası’nın ev sahipliğini üstlenecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.