Genel HaberlerManşet

TARİHTE BUGÜN: 15 Haziran

Tarihte Bugün serimizde voleybolda 15 Haziran tarihinde meydana gelen gelişmeleri paylaşacağız.

15 Haziran 2012 – Atatürk Voleybol Kompleksi İzmir’de törenle açıldı

Voleybol Federasyonu tarafından baştan aşağı yenilenip 6 bin seyirci kapasitesine ulaşan İzmir Atatürk Voleybol Kompleksi görkemli bir törenle açıldı.

Açılış törenine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Avrupa Voleybol Konfederasyonu Başkanı Andre Meyer, İzmir Valisi Cahit Kıraç katıldı.

Törende yaptığı konuşmaya Voleybol Federasyonu ve Gençlik Spor Bakanlığı’na teşekkür ederek başlayan Bakan Yıldırım, “İzmir’in 1971’de ev sahipliği yaptığı Akdeniz Oyunları için inşa edilen tarihi salonda 2005 Üniversite Oyunları için tadilat yapılmıştı ama sınırlıydı. Salon artık uluslar arası her türlü müsabaka yapılabilecek hale geldi. İzmir’in talip olduğu EXPO 2020 organizasyonu neredeyse olimpiyatlara eşdeğer. Bu amaç için Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali’nin temelini de attık. Ülkenin reklamını yapmak televizyon, radyo, bilboardlarda ülkeyi tanıtmakla olmaz. Bu ve bunun gibi tesislerde yapılacak maçlarda elde edilecek başarılarla olur” dedi.

Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık konuşmasında göreve 16 Şubat 2006’da geldiklerini belirterek, “Görevde olduğumuz 75 ayda 6 yeni voleybol salonunu spora kazandırdık. Dünyada en hızlı tesisleşen, en sağlıklı büyüyen federasyon olmayı başardık. İzmir’in sembol mimarı Harbi Hotan imzası taşıyan ama artık uluslararası standartlara uymayan salon 14 ayda yepyeni bir kimlikle kapılarını açıyor” dedi.

15 Haziran 2013 – TVF Cengiz Göllü Voleybol Salonu, Bursa’da törenle açıldı

Yıllarını voleybola hizmet ederek geçirmiş voleybol adamı Cengiz Göllü´nün adının verildiği uluslararası standartlara sahip olan Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Cengiz Göllü Voleybol Salonu´nun açılışı, 15.06.2013 günü Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Bursa Valisi Şahabet Harput, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, TVF Başkanı Özkan Mutlugil, Başkan Vekilleri M. Akif Üstündağ, Mustafa Ekşi ile Yönetim Kurulu Üyeleri Bahar Mert Üçoklar, Ahmet Göksu ve Hasan Burak Sertcan, Vakıfbank Genel Müdürü Halil Aydoğan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılış töreninin ilk konuşmasını yapan Cengiz Göllü, “TVF Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nun bugünkü açılış törenine hoş geldiniz. Bugün burada bulunan Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız, Belediye Başkanlarımız, Milletvekillerimiz, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile tüm voleybol severlere teşekkür ediyorum.

Tam 56 yıl aralıksız olarak voleyboldaki görevimi sürdürdüm. Hem oyuncu, hem antrenör olarak görev aldım. İnsan hayatında çok uzun bir rakam bu. Voleybolu bırakmaya karar verdiğim zaman, TVF Başkanı Özkan Mutlugil ve arkadaşları, eski Başkan Erol Ünal Karabıyık ve arkadaşları, bana, bu camiaya hayat ve gönül verdiniz, biz de senin adını Bursa’da yapacağımız salonun adını veriyoruz dediler. Söyleyecek laf bulamadım. İnsanların hayattayken böyle bir ödüle layık görülmesi son derece önemli. Gurur duydum. Bu salona ismimin verilmesi konusunda karar veren eski ve yeni bütün Federasyon Başkanları ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederim.

Açılış kurdelesini kesecek olan Bakan Kılıç, makası Cengiz Göllü’ye takdim etti ve açılışı Cengiz Göllü yaptı.

Kurdeleyi keserken duygulanan Cengiz Göllü, “Değerli Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Voleybol Salonumuzun bütün Bursa gençliğine, Türk halkına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor ve buradan Nice sporcu gençlerimizin yetişmesini temenni ediyorum” dedi.

Tesisin temelleri, 30 Eylül 2011’de atılmıştı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu