Genel HaberlerManşet

TARİHTE BUGÜN: 19 Mayıs

Tarihte Bugün serimizde voleybolda 19 Mayıs tarihinde meydana gelen gelişmeleri paylaşacağız.

19 Mayıs 2010 TVF’den hakemlerine yeni forma

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), hakemlerine bundan böyle Oeko-tex sertifikalı nanoteknolojik formalar giydirecek.

Yapılan basın açıklamasına göre TVF ve firma arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye liglerinde görev yapan tüm voleybol hakemlerinin müsabaka kıyafetlerini Errea üretiyor.

Ürünlerin zararlı kimyasal maddeler içermediğine dair verilen Oeko-tex sertifikasına sahip Errea, voleybol hakemlerine bundan böyle Ti-energy adıyla markalaştırdığı nanoteknoloji kumaşlardan üretilen özel tasarımlı forma ve pantolon tedarik edecek.

19 Mayıs 2010  Milli Takımın yeni kıyafetleri tanıtıldı

Erkek ve Bayan Milli Takımlarımızın teknik ürün sponsoru, İtalyan teknik spor giyim markası Errea’nın A Erkek Milli Takımlarımıza özel olarak tasarladığı forma, eşofman ve giysilerin tanıtımı Başkent Voleybol Salonunda yapıldı.

Giysilerin sunumundan önce yapılan basın toplantısına Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Asal Grup Yönetim Kurulu Başkanı H. Avni Asal, Errea Finans Direktörü Gülşen Temel, A Milli Takım Antrenörü Veljko Basic ve Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay katıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık şunları söyledi.
“Bugün burada İtalyan tasarım firması ve Türkiye Voleybol Federasyonu tasarımcılarının beraber hazırladığı kreasyonların tanıtımı için toplandık. A Milli Takımımızın kullanacağı ürünler T-energy kumaşı kullanılarak yapılmıştır. Soluk alan, kir ve leke tutmayan bir kumaştır. Milli Takımımız hem başarılarıyla, hem bu kıyafetleriyle dünyada daha da tanınır hale gelecektir. Errea 2012 yılına kadar ayakkabıdan, kamp t-shirtüne kadar A Milli Takımımızın spor giyim sponsoru olmuştur.”

Errea Finans Direktörü Gülşen Temel de yaptığı kısa konuşmada, Errea ve TVF ortaklığından bir kreasyon ortaya çıktığını belirterek “Kıyafetler farklı çizgiler ve kumaşlar kullanılarak hazırlandı. Milli Takımlarda çığır açmasını bekliyoruz. Çünkü çok farklı bir ürün oldu. Umarım Milli Takımlarımız Errea ile büyük başarılara imza atarlar” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Errea tarafından A Erkek Milli Takıma özel olarak hazırlanan kıyafetler tanıtıldı.

19 Mayıs 2016  Vala Somalı vefat etti

Voleybol tarihimiz hakkında yazılan iki kitaptan birinin sahibi olan; Beşiktaşlı ressam, karikatürist, spor tarihçisi Vala Somalı vefat etti.

Somalı’nın cenazesi, 21 Mayıs Cumartesi günü Teşvikiye Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Topkapı Mezarlığı’na defnedildi.

 

 

 

 

 

 

19 Mayıs 2014 – Genç Voleybolcular Atalarının Huzurunda

Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’yi emanet ettiği gençler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Atalarının huzuruna çıktı.

Gençleri sporla tanıştırmayı hedefleyen ve bu tarihte Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren Fabrika Voleybol, Ankara’da bulunan TVF Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi ve TVF Spor Lisesi Voleybol İhtisas Kulübü sporcuları ile antrenörleri, Anıtkabir’de gerçekleştirilen 19 Mayıs töreninde hazır bulundu.

Genç sporcular ve çalıştırıcıları, başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Türkiye’nin bugünlere gelmesini sağlayan herkese saygılarını sundu.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu