Genel HaberlerManşet

TARİHTE BUGÜN: 20 Mayıs

Tarihte Bugün serimizde voleybolda 20 Mayıs tarihinde meydana gelen gelişmeleri paylaşacağız.

20 Mayıs 2014  FİLENİN FİDANLARI

Amway Ve Voleybol Federasyonu’ndan Filenin Fidanları Projesi İçin İşbirliği
Bu yıl Türkiye’de 20’inci yılını kutlayan Amway, Türkiye Voleybol Federasyonu ile başlattığı Filenin Fidanları projesi kapsamında, Türkiye genelinde 20 ilde 40 bin çocuğa ulaşarak, geleceğin sporcularının yetişmesine destek olacak.

Amway, 2013 yılında ‘Milli Takımlar Tedarik Sponsoru’ olarak Türkiye’de başlattığı spora destek çalışmalarını, sosyal sorumluluk projeleriyle sürdürüyor. Şirket şimdi de, Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliği ile ‘Filenin Fidanları’ projesini başlattı. Burhan Felek Spor Kompleksi’nde gerçekleşen lansman toplantısı, Amway Avrupa Dış İlişkiler Bölge Müdürü Candan Çorbacıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıya, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, A Milli Bayan Voleybol Takımı sporcularından Seda Tokatlıoğlu ile Gizem Karadayı ve A Milli Erkek Voleybol Takımı oyuncularından Ulaş Kıyak katıldı.

Filenin Fidanları’ isimli sosyal sorumluluk projesi, Türkiye genelinde 7-12 yaş grubundaki çocukların spora ve voleybola ilgisini artırmayı ve geleceğin voleybolcularının yetişmesine fırsat yaratmayı hedefliyor. Bu sene Türkiye’deki 20. yılını kutlayan Amway, Türkiye Voleybol Federasyonu ile birlikte belirlediği Türkiye genelindeki 20 ilde, ihtiyacı olan okullara verilmek üzere toplam 300 adet ‘Mini Voleybol Seti’ hediye edecek.

Voleybol sporu için gerekli ekipmanları olmayan ve bu nedenle voleybol sporunu yapma imkanı bulunmayan okullara gönderilecek 300 mini voleybol seti, voleybol direği, file, dört adet mini voleybol topu ve voleybol oynama kitapçığından oluşuyor. Mini voleybol setleri Türkiye genelinde belirlenen 20 ilde, ilköğretim okulunda öğrenim gören 7-12 yaş gurubundaki öğrencilere gönderilecek.

Filenin Fidanları Projesi kapsamında belirlenen iller arasında, Hatay, Trabzon, İstanbul, İzmir, Aksaray, Antalya, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Muş, Samsun, Sakarya, Van ve Zonguldak yer alıyor. Önümüzdeki dönem, belirlenen illere yenilerinin eklenmesi hedefleniyor.

20 Mayıs 1977  Balkan Şampiyonası Başladı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 Mayıs 1991  Arçelik Genç Takım 26 Maç Yenilmedi

 

 

 

 

 

 

 

 

20 Mayıs 1987 Avrupa Voleybol Şampiyonası Grup Eleme Maçları İzmit’te….

 

 

 

 

 

 

 

 

20 Mayıs 2013 Genç Erkeklerde Tofaş Spor Kulübü Şampiyon

20 Mayıs 2013 tarihinde Ankara Başkent Voleybol Salonu´nda oynanan erkekler klasman ve final karşılaşmalarında TOFAŞ Spor Kulübü şampiyon oldu.

 

 

 

 

 

20 Mayıs 1970  Türkiye Kızlar Voleybol Şampiyonu: Kolej

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu