Tarihte Bugün 21 Şubat

0
32
21 Şubat 1989 – Milliyet Gazetesi Ödül Gecesi
Üsküdar Kız Lisesi Dünya Şampiyonluğu başarısı ile Milliyet Gazetesi okuyucuları tarafından, yılın en başarılı takımı seçildi. Üsküdar Kız Lisesi’nin başarılı sporcuları ve yöneticilerine büyük ödülleri, Milliyet Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Nurettin Demirkol tarafından verildi.
8 Temmuz 1988 günü Hollanda’nın Overijssel Eyaleti’ne bağlı Enschede kentinde yapılan Dünya Liseler Arası Voleybol Şampiyonası’nda Üsküdar Kız Lisesi Dünya Şampiyonu oldu. Turnuvanın güçlü ekibi Çin ile finalde karşılaşan Üsküdar Kız Lisesi başa baş geçen mücadelede sahadan 3-1 galip ayrılarak mutlu sona ulaştı.
Üsküdar Kız Lisesi; tecrübeli antrenörü Altan Gökçay liderliğinde, Ayla, Seda, Gülgün, Didem, Pelin, Aylin, Pınar ve Yeşim’den oluşan kadrosu ile 19/17, 15/12, 1/15, 15/13 sayılarla müsabakayı 3-1 kazandı. Kadrosunda Eczacıbaşı’ndan 7, Arçelik’ten 2, Beykoz, Galatasaray ve Kınalıada Spor’dan birer sporcu bulunduran Üsküdar Kız Lisesi’nin şampiyonluğu Hollanda’da yaşayan Türk vatandaşları arasında büyük sevinç yaşattı. İki yılda bir yapılan Dünya Liseler Arası Voleybol Şampiyonası’nda; Vaduz/Lichtenstein’de 20/26 Nisan 1986 tarihlerinde yapılan organizasyonda da yine bir Türk takımı, Küçükyalı 50.yıl Lisesi Şampiyon olmuştu.
Bir 5 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here