Genel HaberlerManşet

TARİHTE BUGÜN: 24 Haziran

Tarihte Bugün serimizde voleybolda 24 Haziran tarihinde meydana gelen gelişmeleri paylaşacağız.

24 Haziran 2014 – VakıfBank Guinness Rekorlar Kitabı’na Girdi

Avrupa ve Dünya Şampiyonu VakıfBank Voleybol Takımı, 2012-2013 ve 2013-2014 sezonunda elde ettiği 73 maçlık galibiyet serisinin ardından “Üst Üste En Fazla Galibiyet Alan Voleybol Takımı” rekoru ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı.

Seri boyunca Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonlukları kazan takım 11 Mayıs 2012’den 25 Ocak 2014’e kadar tam 624 gün yenilgi yüzü görmedi. VakıfBank’ın başantrenörü Giovanni Guidetti, “Voleybol tarihinde böylesi bir başarı bir daha gelir mi bilmiyorum” dedi.

 

24 Haziran 2008 – MEB ve Voleybol Federasyonu ‘Kampus Projesi’Hayata Geçti
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Türkiye Voleybol Federasyonu’nun (Tvf) Ortaklaşa Hayata Gerçekleştireceği ‘Kampus Projesi’ İçin Bugün Protokol İmzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Türkiye Voleybol Federasyonu’nun (TVF) ortaklaşa hayata gerçekleştireceği ”Kampus projesi” için bugün protokol imzalandı.

MEB Başöğretmen Salonu’nda yapılan imza törenine Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık ve federasyon yetkilileri katıldı. İmzalanan protokol gereği hayata geçirilecek projeye göre, kendilerine tahsis edilecek alanda TVF tarafından yapılacak tesiste 5 bin kişilik salon, bir voleybol ihtisas lisesi ile öğrenci pansiyon ve yemekhaneleri bulunacak.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık ise, çok önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Şu anda gerçekten çok heyecanlıyım. Türk sporu ve voleybolu için çok önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. Bu projeyle çok önemli bir kompleks Türk sporunun hizmetine girecek. Burada üst düzey eğitim ve spor hayatı sağlayacağız. Sporun eğitime engel olmadığını ve aslında sporun eğitime nasıl katkı yaptığını göstereceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokolün imzaları atıldı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu