Genel HaberlerManşet

TARİHTE BUGÜN: 24 Mayıs

Tarihte Bugün serimizde voleybolda 24 Mayıs tarihinde meydana gelen gelişmeleri paylaşacağız.

24 Mayıs 2014 – Balkan Çocuk Festivali İstanbul’da Yapıldı

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun organize ettiği festivale 10 ülkeden 10 12 yaş arasında çocuklar katıldı.

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen ve ilk kez yapılan Balkan Çocuk Festivali İstanbul’da gerçekleştirildi.

VIALAND Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen organizasyona Türkiye’nin yanı sıra Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Makedonya, Yunanistan, Moldova, Karadağ, Romanya ve Sırbistan’dan 10-12 yaşlarında çocuklar katıldı.

Balkan Voleybol Birliği’ne üye olan ülkelerin çocuklarına voleybolu sevdirmeyi ve sporun birleştirici yönünü göstermek amacıyla, gerçekleştirilen etkinliği ülke federasyonları başkanları, milli voleybolcular Polen Uslupehlivan, Ulaş Kıyak ve Uğur Güneş de takip etti.

Festivale katılan çocuklar, müsabakaların ardından Tema Park’taki eğlence dünyasını gezerek, eğlenceli bir gün geçirdi.

 

23 Mayıs 2016 –  Eczacıbaşı VitrA’ya ödül

Ezacıbaşı VitrA takımı, Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde Jüri Özel ödülüne layık görüldü.

Eczacıbaşı ödüle; Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ve ardından da kazandığı Dünya Kulüpler şampiyonluğuyla layık görüldü.

Geceye Kulüp Başkan Yardımcısı Erdal Karamercan, menajer Nalan Ural, voleybolculardan Neslihan Demir Gürel, Gülden Kuzubaşıoğlu, Buşra Kılıçlı, Nilay Özdemir katıldı.

24 Mayıs 2011 – Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Komisyonu’nun düzenlediği ‘2010 Türkiye Fair Play Ödülleri’ sahiplerini buldu.

TMOK ‘2010 Türkiye Fair Play Ödülleri’ sportif davranış, kariyer ve tanıtım dallarında, ‘Büyük Ödül’, ‘Şeref Diploması’ ve ‘Kutlama Mektubu’ şeklinde derecelendirilerek verildi.

Manisa Salihli Alpaslan İlköğretim Okulu Müdürü Salim Ateş “Şeref Diplomasi” ödülüne layık görüldü.

Salim Ateş
İlköğretim Okulu Müdürü
Salihli – Manisa

Manisa’ya bağlı Salihli ilçesinin Alpaslan İlköğretim Okulu Kız Voleybol Takımı 2010 Türkiye şampiyonu oldu. Takımın yarı finali geçmesinin ardından final maçını oynamak üzere Karaman’a gitmesi gerekiyordu ama okulun hiç parası yoktu. Okul Müdürü Salim Ateş bankadan kendisi adına 2.000.- TL bireysel kredi alarak takımı final maçına götürdü. Finalde rakibini yenen Alpaslan İlköğretim Okulu Kız Voleybol Takımı şampiyonluğa ulaştı. Salihli Belediyesi ve Ticaret Odası daha sonra şampiyon oyuncuları çeyrek altınla ödüllendirdiler. Öğrenciler bu altınları bozdurup müdürlerinin banka borcunu kapatmak istediyseler de Salim Ateş bunu kabul etmedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu