Genel Haberler

TARİHTE BUGÜN: 4 Mayıs

Tarihte Bugün serimizde voleybolda 4 Mayıs tarihinde meydana gelen gelişmeleri paylaşacağız.

4 Mayıs 2012  Uluslararası voleybolun kahramanı Neslihan

A Bayan Milli Takımın yıldız oyuncusu Neslihan, Uluslararası Voleybol Federasyonu Birliği’nin (FIVB) Heroes projesi kapsamında ‘Voleybolun Kahramanı’ seçildi.

Milli voleybolcu Neslihan Uluslararası Voleybol Federasyonları Birliği (FIVB) tarafından dünya çapında voleybola ilgiyi arttırmak amacıyla düzenlenen ”FIVB Kahramanları” imaj kampanyası için seçildi.

Türkiye Voleybol Federasyonu binasında düzenlenen basın toplantısında, konuyla ilgili bilgi veren FIVB TV ve Pazar Departmanı Yetkilisi Elizaveta Bracht Tischenko, geçen yıl başlattıkları kampanya kapsamında 19 ülkeden başarılarıyla öne çıkan dünyaca ünlü 33 voleybol ve 29 plaj voleybolu oyuncusunun ”FIVB Kahramanı” seçildiğini söyledi.

Kampanyanın Birleşmiş Milletler Milenyum Gelişim Hedefleri’nde bulunan cinsiyet eşitliği, çocuk hakları ve anne sağlığı gibi konuları desteklediğini anlatan Tischenko, ”Neslihan kampanya için belirlediğimiz rol modele çok uyuyor. Kendisi atletik başarılarının yanı sıra yaşam tarzı ve sosyal yaşamındaki duruşuyla da öne çıkan, sporculuk ve aile hayatını başarıyla yürüten, aynı zamanda da annelik görevini üstlenen örnek bir profil olarak karşımıza çıkıyor. Biz de bu nedenle kampanya yüzümüz olarak Türkiye’den kendisini seçtik” dedi.

Neslihan FIVB tarafından kampanya yüzü seçilmekten mutluluk duyduğunu belirterek, kampanyanın gençleri spora teşvik edeceğini söyledi. Neslihan; ”Çok önemli bir kampanya. Dünya çapında olması da benim için gurur kaynağı. Milli takımımızdaki her sporcu olabilirdi bence. Bütün arkadaşlarım bu kapasiteye sahip” diye konuştu.

4 Mayıs 2019 Voleybol Efeler Ligi’nde Fenerbahçe şampiyon oldu

Voleybol Efeler Ligi play-off final serisinin beşinci maçında Arkas Spor’u 3-0 yenen Fenerbahçe, 2018-2019 sezonunun şampiyonu oldu.

Voleybol erkeklerde 49. şampiyonun belli olduğu Efeler Ligi’nde mutlu sona ulaşan Fenerbahçe, 5. şampiyonluğunu elde etti.

Toplam 3 galibiyete ulaşacak ekibin şampiyon olacağı seride İstanbul’daki ilk 2 maçı kazanan Fenerbahçe, daha sonra İzmir’de oynadığı 2 maçı kaybetmesine rağmen serinin son maçında Arkas Spor’u yenerek şampiyonluğa uzandı. Sarı-lacivertli ekip, 2007-2008, 2009-2010, 2010-2011 ve 2011-2012 sezonlarının ardından 5. şampiyonluğa ulaştı.

Törende, “en değerli oyuncu (MVP)” ödülü Fenerbahçe’den Salvador Hidalgo Oliva’ya, “en iyi smaçör” ödülü Arkas Spor’dan Adis Lagumdzija’ya, “en iyi orta oyuncu” ödülünü Fenerbahçe’den Emre Batur’a, “en iyi pasör” ödülü Fenerbahçe’den Ulaş Güven’e, “en iyi libero” ödülünü Arkas Spor’dan Burak Mert’e, Paidar Demir özel ödülü ise Fenerbahçe’den Oğuzhan Karasu’ya verildi.

ARKAS SPOR – FENERBAHÇE: 0-3
SALON: Atatürk Voleybol Salonu Vestel Venus Spor Kompleksi
HAKEMLER: Erdal Akıncı, Ebru Ayata
ARKAS SPOR: Radke, Taht, Mustafa, Yiğit, Adis, Hasan, Burak (L) (Bravo, Muhammet)
FENERBAHÇE: Ulaş, Ter Maat, Klinkenberg, Emre, Hidalgo, Oğuzhan, Ahmet (L) (İzzet)
SETLER: 14-25, 22-25, 19-25
SÜRE: 79 dakika (25′, 29′, 25′)

Fenerbahçe’nin 5. şampiyonluğuna ulaştığı ligde, sarı-lacivertli ekip şampiyonluk sayısında Galatasaray ile Arkas Spor’u geride bıraktı. Eczacıbaşı’nın 12 şampiyonluğu bulunan ligde, Halkbank’ın 9, Arkas Spor ve Galatasaray’ın dörder, Arçelik, Erdemir, NETAŞ ve İETT üçer, İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Muhafızgücü ve Boronkay’ın da birer şampiyonluğu var.

Arkas Spor, 2005-2006, 2006-2007, 2012-2013 ve 2014-2015 sezonlarında şampiyonluk yaşamıştı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu