Genel HaberlerManşet

TARİHTE BUGÜN: 5 Ağustos

Tarihte Bugün serimizde voleybolda 5 Ağustos tarihinde meydana gelen gelişmeleri paylaşacağız.

5 Ağustos 2009 – Filenin devleri birleşti

Voleybolda Aroma Bayanlar Birinci Ligi’nin iki büyük kulübü Vakıfbank Güneş Sigorta ile Türk Telekom’u birleştiren sözleşmenin imzası atıldı.

Beşiktaş’taki Four Seasons Hotel’de gerçekleştirilen basın toplantısında, Vakıfbank Güneş Sigorta Genel Müdürü ve kulüp başkanı İlker Aycı ile Türk Telekom Kulübü Başkanı Celalettin Dinçer, iki devi birleştiren sözleşmeye imza attı.

5 Ağustos 2015 – Küçük Kızlar Balkan Şampiyonu TÜRKİYE

Finalde Sirbistan’ı 3-1:yenen millilerimiz Balkan Şampiyonu oldu.

Küçük Kızlar Balkan Şampiyonası 1-5 Ağustos 2015 tarihleri arasında Türkiye’nin ev sahipliğinde Ankara Selim Sırrı Tarcan Voleybol Salonu’nda düzenlendi.

Türkiye turnuvada iki farklı takımla mücadele etti. Küçük Kızlar Balkan Şampiyonası’nda Milli Takımlarımızın yanı sıra Bosna Hersek, Karadağ, Romanya, Sırbistan ve Yunanistan yer aldı.

Türkiye-1 takımı Bosna Hersek ve Sırbistan ile A Grubu’nda yer alırken; Türkiye-2 takımı ise Karadağ, Romanya ve Yunanistan ile birlikte B Grubu’nda mücadele etti.

Turnuvada mücadele edecek Milli Takımlarımızın kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

Türkiye-1
Teknik ekip
Antrenör: Ahmet Karakurt Yardımcı Antrenör: Ebru Yönet İstatistik: Umut Kızrak Fizyoterapist: Beyza Kap
Sporcular
Asya Doğruer Ebrar Karakurt Eda Kafkas Ezgi Kara Göknur Silen İlayda İşçimen Liray Akpınar Merve Atlıer Miray Salık Nursena Ballıoğlu Yaprak Erkek Zeynep Üzen

Türkiye-2
Teknik ekip
Antrenör: İdris Demir Yardımcı Antrenör: Gülçin Atay İstatistik: Umut Kızrak Fizyoterapist: Beyza Kap
Sporcular
Aylin Yalaz Ayşe Selenay Bozkaya Berfin Öztürk Derya Cebecioğlu Doğa Su Tunca Elif Su Yavuz Elif Şahin Eser Berçin Ezgi Başaranlar İlkin Aydın Selen Durusoy Zeynep Sude Demirel

Genç Erkekler Balkan Voleybol Şampiyonası’nda Sırbistan’ı 3-0 yenen ev sahibi Türkiye, şampiyon oldu. Ankara’da Başkent Voleybol Salonu’nda oynanan mücadelede, Sırbistan’ı 30-28, 25-23 ve 25-20’lik setlerle 3-0 yenen Türkiye, şampiyonluğa ulaştı.

Yunanistan’ı 25-18, 25-21, 25-20’lik setlerle 3-0 mağlup eden Romanya ise turnuvayı üçüncü sırada tamamladı.

Genç Erkekler Balkan Şampiyonası’nda sıralama şu şekilde oluştu:

1. Türkiye
2. Sırbistan
3. Romanya
4. Yunanistan
5. Bosna Hersek
6. Arnavutluk
7. Makedonya

Karşılaşmaların ardından dereceye giren takımlara ödülleri verildi. Şampiyon Türkiye’nin kupa ve madalyaları Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkan Vekili Akif Üstündağ tarafından takdim edildi. İkinci Sırbistan’ın kupa ve madalyalarını ise Balkan Voleybol Birliği (BVA) Turnuva Sorumlusu Patsiaouras Asterios verdi. Üçüncü Romanya’nın kupası TVF Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Göksu, madalyaları ise TVF Genel Sekreteri Nihal İşçi tarafından takdim etti.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu