Genel HaberlerManşet

TARİHTE BUGÜN: 7 Temmuz

Tarihte Bugün serimizde voleybolda 7 Temmuz tarihinde meydana gelen gelişmeleri paylaşacağız.

7 Temmuz 2016 TÜRK HAVA YOLLARI YENİDEN SALONLARDA

Yıllardır sayısız sponsorluklarla spora destek veren Türk Hava Yolları, yeniden Bayanlar Voleybol Ligi’nde mücadeleye başlıyor.

Yıllardır sayısız sponsorluklarla spora destek veren Türk Hava Yolları, yeniden Bayanlar Voleybol Ligi’nde mücadeleye başlıyor.
Kulüp tarihinde uzun yıllar 1.Lig’de mücadele eden, kadrosunda birçok Milli oyuncu barındıran Türk Hava Yolları, faaliyetlerine uzun süre önce ara vermişti.
Geçen sene Türk Hava Yolları Spor Kulübü’nün Yönetim Kurulu Başkanlığı’na daha önce Güneş Sigorta Spor Kulübü başkanlığını yürüten İlker Aycı ile Kulüp Genel Sekreterliğine VakıfBank’ın eski Voleybol Şube Sorunlusu Ramazan Yıldırım’ın gelmesinin ardından THY harekete geçti.
Aycı ve Yıldırım ile tekrar eski günlerine dönmek için yeni bir atılım yapan THY, özellikle altyapıya yapacağı yatırımlar ile gelecekte Türk voleyboluna yeni yıldızlar kazandırmayı hedefliyor.
Bu doğrultuda öncelikle tecrübeli antrenör kadrosu kuran THY Spor Kulübü yeni sezonda İstanbul’un Avrupa yakasında altyapıda hem kız hem de erkek takımları ile faaliyetlerine başlıyor.

Önceliğimiz Altyapı
Voleybola verdiği destekle tanınan THY Spor Kulübü Başkanı İlker Aycı gençlere yatırım yapan bir kulüp olacaklarını ifade ederek, “Öncelikli hedefimiz tam bir alt yapı kulübü olmak, özellikle çalışanlarımızın çocuklarını yetiştirip, gençlerle başarılar yakalamak, Millî takımlara oyuncu vermek, gençlere sporu sevdirmek ve spor bilinci aşılamak istiyoruz. Yeni sezonda Voleybol 3.Ligi’nde mücadele etmeye başlıyoruz. Altyapısı sağlam bir ekiple 3. Lig’de şampiyon olacak bir kadro kurmak hedefindeyiz. Gençlerimize yapacağımız yatırımla yeniden 1. Lig’e yükselmek ve Milli takımlarımıza bu yönde destek olmak istiyoruz” dedi.
Genel sekreter Ramazan Yıldırım THY ile Bayan Voleybolunda Güneş Sigorta ile yakaladıkları başarıyı tekrar etmek istediklerini ifade ederek, “Bu kez THY ile yakaladığımız başarıları yeniden yakalamak ve üzerlerine yeni başarılar koymak için yola çıkıyoruz. Bunun için ne yapmamız gerektiğiniz çok iyi biliyoruz. Türk Voleyboluna yeni yıldızlar kazandırmak için çalışmalarımıza başladık.” diye konuştu.

7 Temmuz 2007 Yıldız Kızlar Karadeniz Oyunları’nda Şampiyon Oldu

3-7 Temmuz 2007 tarihlerinde Trabzon, Rize ve Giresun’da yapılan oyunlarda yıldız kızlarımız 10 takım arasında rakiplerinin yenerek şampiyon oldu.

TUR – AZE: 3-0 (25-20/25-18/25-03)
TUR – ALB: 3-0 (25-13/25-10/25-09)
TUR – BUL: 3-0 (25-13/25-20/25-21)
TUR – RUS: 3-1 (25-16/23-25/25-15/25-18)
TUR – BUL: 3-0 (25-18/25-13/25-19)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu