Genel Haberler

TARİHTE BUGÜN: Burhan Felek Voleybol Salonu Temeli Atıldı

Tarihte Bugün köşemizde günün anısı TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nun temel atma töreni var.
Dönemin TVF Başkanı Erol Ünal Karabıyık ile dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Faruk Özak katılımıyla gerçekleştirilen temel atma törenine Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Tamer Taşpınar, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, AK Parti İstanbul Milletvekili Nusret Bayraktar, Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, voleybol ve spor camiasından çok sayıda davetli katılmıştı.

Federasyon Başkanı Karabıyık’ın okuduğu ’’Yadigar Mektubu’’ çelik bir kutuya konularak, genç milli bayan voleybolcu Damla Çakıroğlu tarafından salonun temeline konuldu.

Karabıyık’ın temel atma töreninden önce okuduğu ve herkesin imzaladığı metinde, “Tarihe şahitlik ettiğimize delil olsun. İyi niyet ve hayır dualarımızla attığımız bu temelde bir nazar boncuğu gibi dursun. Bu temele inip terini akıtacak evlatlarımız torunlarımız bulsun. İyi niyet ve dualarımız o günden sonra da onları kuşatıp korusun. Yadigar kıymeti bilenler bizi yadedip hayırla ansın diye İstanbul’un ilk ve tek uluslararası voleybol salonunun kalbine gömüyoruz. Yeniden doğacağı güne kadar” şeklinde ifadeler yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu