Genel Haberler

Tayland’da Yenil Nesil Sahada: Pornpun Guedpard

Fab Five’ın Tayland Voleybolu üzerindeki etkisini abartmak zor olsa da, yeni nesil Taylandlı yıldızlar aynı saha içi, saha dışı başarı ve etkiye sahip olmayı umuyor.
Bu makale dizisinde, yeni Tayland beşlisinin her bir üyesine ışık tutacağız, böylece seleflerinin mirasını sürdürmeyi ve ülkelerinin Olimpiyat hayallerini gerçekleştirmeyi amaçlayan kadınlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. İlk makalede pasör Pornpun Guedpard’ı tanıyın.
Takma Adı: Chompoo
Doğum Yeri: Nong Khai Eyaleti
Favori oyuncu: Nootsara Tomkom (THA)
Pornpun 5 Mayıs 1993’te doğdu. Genç yaşta voleybol oynadı ve amcasının voleybol antrenörü olduğu Ang Thong Eyaletindeki bir spor okuluna transfer olduğunda becerilerini geliştirdi.
Orada, genç milli takımda bir yer kazanmasına izin veren ulusal yarışmalarda oynama deneyimi kazandı. Yaş grubu, üniversitesi ve kulüp takımlarından büyük beceriler geliştirdikten sonra, idolü Nootsara Tomkom’un yanında A Milli Takım’da düzenli bir oyuncu oldu.
Gençliğimden beri voleybol oynuyorum. Önceden hücum oyuncusuydum ve lisedeyken pasör oldum. 2012’de AVC Kadınlar Kupası için milli takıma alınana kadar gençken farklı yarışmalara katılmaya devam ettim.
“Kıdemlilerimle uzun yıllar pratik yapma şansı bulduğum için çok şanslıyım. Onlardan eğitim aldığım zaman her zaman hatırladığım birçok bilgi edindim. Her yarışmada elimden gelenin en iyisini yaparak miraslarını sürdürmeyi umuyorum. ”
Pornpun, Asya U18 Şampiyonası’nda bronz, Asya U23 Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı. Dört Güneydoğu Asya Oyunları altın madalyası, Asya Kupası altın ve bronz madalyaları ve bir Asya Oyunları gümüş madalyası var. Asya Şampiyonasında bir altın madalya, iki gümüş madalya ve bir bronz madalya kazandı. Ayrıca 2016 Montreux Volley Masters’ta gümüş madalya kazandı.
Pornpun, beş farklı Tayland kulübü için oynadı ve 2018/2019 sezonu için Endonezya’da ilk kez yurtdışında oynadı. Şu anda Japan V.League’de Toyota Auto Body Queenseis takımı için oynuyor.

Bir kişinin kişisel ve atletik hedefler için çabalarken sahip olabileceği en büyük gücün güven olduğuna inanıyor.
“Güven önemlidir. Bir şeyi başarmak istiyorsan, bunu güvenle yapmalısın. Bir oyunda gergin olmak normaldir, ancak sahada elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için her zaman kendinizden emin olmalısınız. ”
Onun için tek bir hayali var, o da Olimpiyat Oyunlarına katılarak ülkesine onur getirmektir.
“Tayland’ın Olimpiyat Oyunlarına ulaşmasına yardım etmek istiyorum. Kıdemli oyuncularımızın bu hayalinin gerçekleşmesini istiyorum. “

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu