Genel HaberlerManşet

Tecrübelerini gençlere aktarıyorlar

Bülent Bozkurt ve İlhami Şenyurt.

Ülkemizi yurt dışında yıllarca başarı ile temsil eden Uluslararası Voleybol Hakemlerimizden.
Bu ikilinin ortak bir özelliği de FIVB’nin 1998 yılında Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’da açtığı Uluslararası Hakem Kursuna katılan 20 aday hakem arasında 1. ve 2. olarak önemli bir başarıya imza atmaları.

Bülent Bozkurt bu senenin Aralık ayında aktif hakemlik kariyerini noktalayıp gözlemci olarak görev yapamaya başlayacak. İlhami Şenyurt ise 2 sene daha Türk Voleyboluna hakem olarak hizmet etmeye devam edecek.
Tecrübeli hakemlerimiz, buldukları her fırsatta yerlerine genç hakemleri yetiştirmeye de çalışıyorlar. Özellikle bu sezon MHGK’nin de tavsiyesi ile bu işe daha fazla önem veren Uluslararası Voleybol Hakemlerimiz, kendi maçlarında beraber maça çıktıkları genç hakemlere, maçlarının olmadığı günlerde ise Burhan Felek Voleybol Salonu’ndaki maçlarda tribünde yer alarak deneyimlerini aktarmaya devam ediyorlar.

Avrupa’da yönettikleri başarılı maçlarla gururumuz olan tüm Uluslararası Voleybol hakemlerimiz, TVF ve MHGK’nın genç hakemler üzerindeki hassasiyeti doğrultusunda özenle çalışmaya devam ediyorlar.

Şüphesiz ki bu durum kısa sürede etkisini gösterip, büyüklerinden aldıkları bayrağı daha ileriye ve yükseğe dikme azmi içindeki genç hakemler için bulunmaz bir fırsat niteliğinde.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu