1. LigErkeklerLigler

TFL ALTEKMA’dan Efeler Ligi için atak

Tüm spor karşılaşmaları gibi, Voleybol Erkekler 1.Lig final maçları da ertelenince İzmir Temsilcisi Tevfik Fikret Lisesi Altekma da, Efeler Ligi’nin kapısında kaldı. Ortadaki belirsizliği işaret eden ve finaldeki 4 takımın yabancılarının ülkesine İzmir ekibi ligin 14 takıma çıkarılarak, finale kalan 4 takımın da lige alınması için Voleybol Federasyonu’na başvuracak.

TFL Altekma ve 1. Erkekler Play Off yarı final karşılaşmalarında Haliliye Belediye, Cizre Belediye, Kocaeli B.Ş.B. Kağıt Spor’un yer aldığı 2. Grup’tan Haliliye Belediyesi ile birlikte final vizesi aldı.

İlk Grup’tan ise Solhanspor ve faaliyetlerini düşürdükten sonra 1.Lig’ten başlayan Ege ekibi Afyon Belediye Yüntaş finale yükselen ekipler oldu.

Dört ekip Efeler Ligi’ne yükselmek için final maçlarına hazırlanırken, erteleme kararı geldi.

Ekiplerdeki yabancı oyuncular birer birer ülkelerine dönüyor. TFL Altekma’da Brezilyalı Matheus ülkesine dönerken, Solhanspor’un yabancıları, Haliliye’nin Bulgar ve Bosnalı oyuncuları, Afyon’un İranlı ve Belaruslu oyuncuları ülkelerine dönme kararı aldı. Bu oyuncuların da kısa bir süre içinde dönmeleri zor görünüyor.
Ayrıca açık havadaki futbol maçlarının oynanamadığı dönemde voleybol finallerinin de uzun bir süreç içinde yapılması zor görünüyor.
TFL Altekma öncülüğündeki finalist kulüpler, sona kalan 4 takımın da AXA Efeler Ligi’ne alınmasını istiyor. Basketbol Süper Ligi’nin 16 takımla oynatıldığını hatırlatan voleybolseverler, daha önce 14 takımla oynanan ligdeki takım sayısının 12 takımdan tekrar 14 takıma çıkarılmasının bir sakınca yaratmayacağını belirtiyor. Voleybol Federasyonu’ndan adil bir karar  bekliyor.

Tevfik Fikret Lisesi Altekma yönetimi, ilk adımı atarken, Voleybol Federasyonu’na dört takımın da lige alınması için başvuruda bulunacak.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Peki 1.Lig Play-Off bu nedenle oynanamayacaksa , Efeler Ligi Play-Out maçlarının nasıl oynacağını hiç düşünmemiş mi acaba TFL ? Tokat,Solhan,İnegöl yabancılarıda gitmedi mi keşke daha duyarlı dayranıp düşmede kaldırılsın ve 4 takımda lige çıksın ve lig 16 takım oynansın diye açıklama yapsalarmış.

    Play-Out oynattın 2 takım düşürün ama bizi oynatmayın bu ortamda oynanmaz bizi lige alın demek pek vicdani değil yada çok ciddi şekilde gözden kaçımışlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu