Sultanlar Ligi

THY 3 puana jet hızıyla ulaştı

THY: 3 – Aydın Büyükşehir Belediyespor: 0
Salon: TVF Burhan Felek Voleybol Salonu
Hakemler: Doç. Dr. Nurper Özbar, Aylin Turnaoğlu/Gözlemci: Hikmet Ay
Setler: 25-23, 25-14, 25-17
Süreler: 33′, 24′, 24′

Maçın istatistikleri için tıklayınız.

THY: Özge, Maddison, Ceylan, Aneta, Şeyma, Özgenur, Berin (L), Aelbrecht,

Aydın Büyükşehir Belediyespor: Ezgi, Celeste Plak, Sobolska, Meryem, Ecem, Selin, Bihter (L), Balkestein, Semra, Duygu, Erce, Hande

Karşılaşmaya Yardımcı Antrenör Mehmet Yücel ile çıkan THY, 23 Kasım Cumartesi günü  Aydın Büyükşehir Belediyespor’u konuk etti. TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda oynanan olan karşılaşmayı Düzce Bölgesinden Uluslararası Voleybol Hakemi Doç. Dr. Nurper Özbar ile İstanbul Bölgesinden Aylin Turnaoğlu yönetirken, İstanbul İl Hakem Kurulu Üyesi Hikmet Ay da maçta Gözlemci olarak görev yaptı.
Karşılaşmanın hakemleri maça İstanbul Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’nin ‘Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun’ yazılı pankartla çıktılar.

Karşılaşmanın ilk seti beklenildiği gibi oldukça çekişmeli ve güzel geçti. 33 Dakika süren seti 25-23 kazanan THY, maçta 1-0 öne geçti.
İkinci set ise ilk setteki çekişmeden uzaktı. seti 25-14 gibi açık farkla kazanan THY maçta 2-0 öne geçti.
Üçüncü sette de THY üstündü. Setin başından sonuna kadar önde olan kırmızı beyazlılar, seti açık farkla, 25-17, maçı da 3-0 kazanıp 3 puanın sahibi oldu.
Bu sonuçla ligdeki 4. galibiyetini alan THY, puanını 15 yaptı. Aydın Büyükşehir Belediyespor ise 5. yenilgisini alarak 14 puanda kaldı.
Ligin ilk yarısındaki son hafta karşılaşmalarında THY, Ankara deplasmanında 29 Kasım Cuma günü PTT ile oynayacak. 30 Kasım Cumartesi günü Aydın Büyükşehir Belediyespor ise AtlasGlobal Yeşilyurt’u konuk edecek.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu