Genel Haberler

‘’THY ile Hedefimize Ulaştığımız İçin Çok Mutluyum’’

Shining Stars Yıldızlı Sohbetler hız kesmeden devam ediyor. THY forması giyen Özge Nur Çetiner Yıldızlı Sohbetler’e özel açıklamalarda bulundu. Kulüp tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan THY’nin rotası ve hedefleri canlı yayında konuşuldu.  İşte yayının öne çıkan satır başları..

İlk olarak çok inanarak başladık biz iki maça da. İlkinde belki setlerde biraz bocaladık ama kazandığımızı gördükçe güçlenip daha da iyi oynamaya başladık ve kendimize güvenmeye başladık. Ama 2. maçtan sonraki anı zaten hatırlamıyorum bile bir çoğunu. Zaten en başından beri hedefimiz buydu. Genel Sekreterimiz Ramazan Abi bize sezon başında hedefiniz ne, nerede bitirmek istiyorsunuz diye sorduğu zaman 3. olarak bitirmeyi hedefliyoruz demiştik. En başından beri bu şekilde kendimize çok güveniyorduk. Hedefimize ulaştığımız için çok mutluyum. Çok uzun bir sezon olduğu için aşırı mental ve fiziksel yorgun bir sezon geçirdik. İlk olarak hedefe ulaştığın için gözyaşı akıyor sonra da bitti artık ne yapacağım şimdi duyguları geliyor. Bir yandan hedefine ulaştığın için çok mutlu oluyorsun. Bir yandan da sezon bitti boşa düşeceğiz diye üzülüyorsun. Biz sezona iyi başladık. Toplamda baktığımızda lig etabında kaybettiğimiz maç sayısı 5 olması lazım.

‘’En Önemli İki Maça Sadece Bir Antrenman Yaparak Çıktık’’

Hedefimiz her zaman daha üste çıkmaktı. Aynı zamanda ilk dört takım arasında daha fazla maç kazanabilmekti. Bunun da kötü gittiğini düşünmüyorum ben. Yılbaşına kadar olan süreci şahane geçirdik. Yılbaşının ardından başladık ta ki Çan maçına kadar. Yani covid olana kadar. Orada çok talihsiz bir şekilde covid kapıp hasta olduğumuzu düşünüyorum. Çünkü en önemli dönemde bence buna yakalandık. Belki bizi Avrupa kupasından etti. Tabi ki hiçbir şey belli olmaz ama en önemli iki maça sadece bir antrenman yaparak çıktık. Orada artık ne teknik ne taktik tamamen adrenalin ve maçı kazanma isteğiyle iki maç oynadık. Ardından bir üç, dört maçımız daha vardı. Onları kazanmamız zaten yetiyordu ilk 4’e girmemiz için. Üçünü de kazandık ve ilk 4’e girdik. Çok keyifli ve çok zor bir sezondu. Yılbaşına kadar olan kısımda 3 günde bir maç yapmak hepimizi zorladı. Birçok da sakatlık yaşandı. Ama sonuç olarak istediğimiz yerde bitirdiğimiz için bütün o yorgunluk bütün o ağrılar bitti o yüzden çok mutluyuz.

‘’Şu an THY’de Yardımcı Antrenörümüz Olan Mehmet Yücel Beni Voleybola Başlattı’’

Voleybola başlamadan herhangi bir top bile tutmamıştım elimde. Yaşıtlarıma göre her zaman çok uzundum. Aynı zamanda şu an THY’de yardımcı antrenörümüz Mehmet Yücel seçti beni, o başlattı voleybola Yeşilyurt’ta. İlk zamanlarda annemle babam şaşırmıştı spor ile alakam yok diye. İlk çok korktuğumu hatırlıyorum zaten biraz ürkek bir çocuktum. Sokakta top oynamazdım ben evimizin bahçesi vardı maksimum orda oynardım. Voleybol özgüvenimi de artırdı.

Bu keyifli yayının tamamı için Shining Stars resmi Youtube ve Instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu