ManşetSultanlar Ligi

THY’nin iyi mücadelesi puan getirmedi

Eczacıbaşı VitrA: 3 – THY: 0
Salon: Eczacıbaşı Spor Salonu
Hakemler: Ramazan Çevik, Aylin Turnaoğlu/Gözlemci: Hikmet Ay
Setler: 26-24, 25-19, 25-18
Süreler: 31′, 26′, 28′

Maçın istatistikleri için tıklayınız.

Eczacıbaşı VitrA: Hande, Ergül, Boskovic, Kim, Beyza, Carli Lloyd, Melis (L), Sİmge (L), Gamze, Yasemin, Natalia,

THY: Maddi, Özgenur, Aneta, Şeyma, Aelbrecht, Özge, Berin (L), Funda (L), Yasemin, Ada, Nursevil,

Vestel Venus Sultanlar Ligi dokuzuncu hafta maçında Eczacıbaşı VitrA, Türk Hava Yolları’nı konuk etti. Eczacıbaşı Spor Salonu’nda oynanan maçı İstanbul Bölgesinden Uluslararası Voleybol Hakemi Ramazan Çevik ile Ulusal Voleybol Hakemi Aylin Turnaoğlu yönetirken, maçın gözlemciliğini ise İstanbul İl Hakem Kurulu Üyesi Hikmet Ay yaptı.

Karşılaşma öncesi Eczacıbaşı VitrA oyuncuları, Dünya Diyabet Haftası kapsamında, “Diyabet Her Aileyi İlgilendirir” yazılı pankartla sahaya çıktı.

Karşılaşmaya Eczacıbaşı VitrA hızlı başladı Farkı açtı. 8-3. THY yılmadı, sayı farkını bire kadar indirdi. 9-8. Teknik molada 12-8 önde olan turuncu beyazlılar karşısında THY 18-17’de öne geçmeyi başardı. THY setin son bölümüne 20-18 önde girmesine ve 21-18’i görmesine rağmen setin sonunda 26-24’ü bulan Eczacıbaşı VitrA oldu ve maçta 1-0 öne geçti.
İkinci sette ise THY, setin başındaki direncini setin kalan bölümlerinde gösteremedi. Seti 25-17 kazanan Eczacıbaşı VitrA maçta 2-0 öne geçti.
Üçüncü sette de THY gerçekten iyi mücadele ederek sete başladı. 10-7 öne geçmeyi de başardı. Teknik molada da 12-10 önde olan taraf THY oldu. 13-13’de eşitliği yakalayan turuncu beyazlılar, sayı farkını açmaya başladı. Seti 25-18, maçı da 3-0 kazanan Eczacıbaşı VitrA 3 puanın sahibi oldu.

Bu sonuçla ligdeki 9. Maçından da galibiyetle ayrılan turuncu beyazlılar, 26 puanla haftayı lider tamamlamayı garantilediler. THY ise ligdeki 6. yenilgisini aldı ve 12 puanda kaldı.

Ligin 10. haftasında lider Eczacıbaşı VitrA, 23 Kasım Cumartesi günü AtlasGlobal Yeşilyurt’un konuğu olacak. THY ise Aydın Büyükşehir Belediyespor’u konuk edecek.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu