Genel HaberlerManşet

TMOK Fair Play Komisyonu, 42. Kuruluş yıldönümünde Anıtkabir’i Ziyaret Etti

42. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Anıtkabir’i ziyaret eden Erdoğan Arıpınar Başkanlığındaki komisyon, Atatürk’ün mozelesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.

ÇALIŞMALAR MASAYA YATIRILDI

Erdoğan Arıpınar’ın Başkanlığındaki TMOK Fair Play Komisyonu, 42. Kuruluş Yıldönümü kutlamalarını, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılı olması nedeniyle bu yıl Ankara’da gerçekleştirdi. 16 Kasım’da Ankara Atlı Spor Kulübü’nde toplantı yapan komisyon yönetimi, Fair Play konusunda yıl içinde yapılan faaliyetleri değerlendirirken, gelecek yıl için yapılacak çalışmaları masaya yatırdı. Komisyon üyeleri toplantının ardından düzenlenen kutlama yemeğinde, TMOK Fair Komisyonu’nun kuruluşundan bu yana yaşanan gelişmeler ve gelinen noktanın mutluluğunu yaşadı. Başkan Arıpınar yaptığı konuşmada, Dünya Fair Play Konseyi’nin (CIFP) ve Avrupa Fair Play Hareketi’nin en aktif komisyonu olarak bu noktaya gelinmesinde emeği geçen üyelere teşekkür etti. 42. Yıldönümünde üyelerin boynuna, Cumhuriyetin 100. Yılına özel hazırlanan Fair Play Hizmet Madalyaları takıldı.

ANITKABİR’İ ZİYARET ETTİLER

Fair Play Komisyonu üyeleri, kuruluşunun 42. Yıldönümü olan 17 Kasım’da ise, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’i ziyaret ettiler. Anıtkabir ziyaretinde TMOK Fair Play Komisyonu üyelerine komisyon onursal üyesi, Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Milli Güreşçi Ahmet Ayık ile TMOK Genel Sekreter Yardımcısı Uğur Korkmaz da iştirak etti.

Başkan Erdoğan Arıpınar, Atatürk’ün mozolesine kırmızı ve beyaz karanfillerle süslü çelengi bırakırken, komisyon üyeleri ile birlikte saygı duruşunda bulundu.

“YOLUMUZ SENİN YOLUNDUR”

Ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçen Arıpınar, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar’ın Anıtkabir Özel defterine yazdığı mesaj şöyle:

“Aziz Atatürk,

Cumhuriyetimizi kurarken bize gösterdiğin yol, “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” olan Fair Play’in sesiydi. 42 Yıldır Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu olarak, “İyiye, Doğruya, Güzele” yürüdük. Yolumuz senin yolundur. Saygı ve sevgilerimizle.”

Anıtkabir’den ayrılan heyet ardından, Ulus’ta bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ziyaret etti.

Kaynak: Türk Spor Ajansı

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu