Genel Haberler

TMOK’den örnek bir hizmet: TMOK Akademi

TMOK, odak noktası olan sporcular, milli takımlar ve teknik ekiplerin spor ve iletişim konularında destek sağlayacağı yeni dijital platformu TMOK Akademi’yi hayata geçirdi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), Türk sporunun gelişimine katkı sunduğu projelerine bir yenisini ekledi. TMOK Akademi ile performans artışından sağlıklı beslenmeye, yaralanmalardan korunmadan stres yönetimine ve iletişim alanında sosyal medyanın etkin kullanımına kadar birçok konuda sporcular, milli takımlar ve teknik ekiplere destek sağlanacak.

Platform, alanında uzman değerli spor bilimcileri, spor hekimleri, spor profesyonelleri ve iletişimciler tarafından oluşturulan yazılı ve video içerikler ile sporun tüm paydaşlarının performans ve kariyer gelişimleri için gerekli bilgileri antrenman ve yarışmalar dışında da edinmelerine imkân sunacak.

Platformda ilk etapta “Zihnini Yönet”, “Sağlıklı Beslen”, “Performansını Yükselt”, “Sağlığını Koru”, ve “Sosyal Medyanı Yönet” başlıkları altında oluşturulan içerikler, ilerleyen dönemde yeni konularla çeşitlendirilecek.

TMOK Akademi’nin açılması ile ilgili konuşan TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, “Bilgi ve deneyimlerimizi artırmak ve kendimizi sürekli geliştirmek, daha büyük sportif başarılara ulaşmak için bir gereklilik. İçinde bulunduğumuz teknoloji çağının bilgiyi daha kolay erişilebilir ve uzaktan edinilebilir kılması, Türk sporuna dijital mecrada da katkı sunmamız için itici bir güç oldu. TMOK Akademi ile sporcularımız ve teknik ekiplerimizin antrenmanlar ve tesisler dışında da kendilerini geliştirmeye devam etmelerine destek olacağız. Platformdaki içeriklerin oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

 TMOK Akademi’ye akademi.olimpiyat.org.tr adresi üzerinden ulaşılabilir.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu