Avrupa

Voleybol Maçlarını Şölene Çevirmek İstiyoruz

4 Ekim 2019 Cuma günü final maçında ev sahibi Kuzey Makedonya ekibi OK Gio Strumica’yı 3-0 yenerek Balkan Şampiyonu olarak tarihi başarıya imza atan Tokat Belediye Plevne Antrenörü İlker Altan Tokat’ın tek spor sitesi Tokat Maraton’a açıklamalarda bulundu.

Altan, yaptığı açıklamada ilk olarak kazanılan Balkan Kupası’na değinerek sözlerine başladı.

‘’Balkan Kupası’na biz 1 Ağustos tarihinde Federasyon’un sürekli tarih değiştirmesine rağmen hazırlıklarımız başlamıştık. Normalde bize açıklanan tarihler daha farklıydı,  Ama daha sonrasında 3-5 Ekime aldıklarını öğrendiğimizde ona göre antrenman programı değiştirerek Balkan Kupası hedeflenerek bir antrenman periyoduna girdik. Oradaki Rakipleri değerlendirirsek normalde 4 takımlı olarak bize açıklanmıştı. Ama Sırbistan’ın Kosovalı ile olan politik problemlerinden dolayı katılmayacağını duyduk.  Lig usulü maçlara çevirdiler orayı. Kosova ve Makedon ekibi ile yaptığımız maçlar sonucunda ikisinde 3-0 kazanarak bu gururu hem kendimi yaşattık, Hem de Türkiye’mizi armağan oldu. Tokat’ımıza daha önce yaşanmış başarı getirerek buradaki seyirciye ve buradaki emek veren herkesi gururlandırmış olduk.’’ dedi.

Genç kadro ve kısıtlı bütçe ile yolda çıktığını belirten Altan, Takımın ileriye dönük, Oyuncularla oynadıklarını belirtti.

‘’Kapasiteli, Genç Milli Takımımızda oynayan oyunculardan kurulu olduğunu söylemem gerekiyor. Transfer yaparken hem geleceğe yatırım hem de kulübü genç ve yetenekli oyuncularla takviyeler yaptık. Bu konu da oyuncularımızın hepsine güvenimiz tam. Burada bir gerçek var, çok fazla yatırım yapan kulüp var daha sonradan kurulan takımlar var işimiz çok zor.

BURADAKİ EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ TARAFTAR

‘’Tokat halkının voleybol bilgisi gerçekten çok fazla. Her yerde herkes bunu söylüyor. Nereye gidersek gidelim Tokat halkının Voleybol tutkusunu duydukça açıkçası bizleri çok gururlandırıyor. Bu da takımımıza ekstra bir güç oluyor. Genç oyuncuların da bu taraftarın karşısında daha iyi performans göstereceklerine inanıyorum.’’ dedi.

BİZİ ZORLU BİR SÜREÇ BEKLİYOR

‘’Bizim için Lig 27 Ekim 2019 Pazar günü Arkasspor maçıyla başlıyor. İlk yarı bitene kadar 3 günde bir maç oynayacağız. Bu da bizim ciddi bir yorgunluk olacak. Takımımızın genç olması yapacağımız antrenman programı ile bizi biraz daha rahat ettirecek. Tabii ki bu süreçte 3 günde bir maç oynayacağımız ve yolculuklarla geçeceği için, Hem taktiksel antrenman hem de kuvvet antrenmanı fazla zaman ayıramayacağız. Antrenman periyodu ve çalıştığımız kuvveti orada yansıtacağız. Bizi zorlu bir süreç bekliyor. Kulübümüz bu maç yoğunluğundan dolayı kalacağımız otellerden gideceğimiz uçağa kadar her şeyimizi ayarladılar. O yüzden en iyi şekilde atmaya çalışacağız, Tabii gücümüz ne kadar yeter onu göreceğiz.’’ dedi.

HATALAR KARŞISINDA, BİRAZ DEMORALİZE OLUYORUZ

‘’Tabii ki bizim genç bir takım olmamız bunu çok etkiliyor. Çok fazla basit hata dediğimiz şeyleri yapıyoruz. Bu da bizi tabii ki geriye çekiyor, genç kadro olduğumuz için. Biraz daha demoralize oluyoruz açıkçası. Hata yapsak bile oyunda kalmamız gerektiğini söylüyorum. Bunu arkadaşlara anlatmaya çalışıyoruz, bakalım ne kadar faydalı olacak.

Ama herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor, Tabii ki biz burada itici güç olacağız. Hatalarını uyaran taraf biz olacağımız için oyuncuların dikkat etmesi noktasında hem onlara yardımcı hem de bizim daha iyi performans göstermem için gerekli olan şeyleri açıklamaya çalışıyoruz. her hata gördüğümüzde.’’ dedi.

VOLEYBOL MAÇLARINI ŞÖLENİNE ÇEVİRMEK İSTİYORUZ

‘’1 ağustos itibariyle başladığımız 2019-2020 Axa Sigorta Efeler Ligi’nde takım kadrolarına bakıldığında en genç ve en düşük bütçe ile yapılan kadro biz de. Biz burada kapasiteli Genç Milli Takım oyuncuları oynayan, ileride yüksek performansa ulaşabilecek oyunculardan kurulu kadrolu kadromuz var. Biz oyuncularımıza güveniyoruz, Oyuncularımızın kapasitesine güveniyoruz. Hem Türk Voleybol’una hem de Tokat’a iyi hizmet vereceklerine eminim. Ellerinden gelenini taraftarlarıyla birlikte burada inşallah Voleybol şölenine çevirmeyi düşünüyoruz.

CEV CHALLENGE CUP KUPASINDA OLMAMIZ BİZİM İÇİN BİR MOTİVE

‘’Tabii ki bunları maçları başladığında göreceğiz.  Bu zorlu süreci nasıl atlatacağımıza bağlı. Üç günde bir maç oynayacağız söylediğim gibi. İlk yarının başından sonuna kadar hem Lig’in sıkışık olması hem de CEV Challenge Cup kupasında (Erkekler Voleybol’unda Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki üç numaralı kupası) devam ediyor olmamız, Aslında bizim ve oyuncular için bir motive. Çünkü orada Biz Türkiye’yi temsil ediyoruz,  Tokat’ı temsil ediyoruz.  Bu gurur çok farklı. O yüzden oyuncularım bunun bilincinde.

Onlarda güveniyorlar kendilerine, oynadıkça kendilerine daha da çok güvenecekler. Elimizden gelenin en iyisini sahaya koyarak mağlup da olsak son sayıya kadar savaşarak elimizden geleni yapacağımızı, Tokat halkına buraya emek veren herkese onun sözünü verebilirim.’

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu