Tokyo’da Avrupa Kıtasını Temsil edecek delege ve hakemler

0
139

Dünyanın en büyük spor organizasyonu olan Olimpiyat Oyunlarında sporcu olarak yer almak kadar görevli ve hakem olarak yer almak da gerçekten çok önemli ve gurur verici bir olay olarak bilinir.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarda da Avrupa Kıtasını temsilen toplam 29 yetkili ve hakem yer alacak.

Tokyo’da sonsuz Olimpiyat zaferi peşinde koşan erkekler ve kadınlar voleybol yarışmasında, sekiz Avrupa takımı ve Plaj Voleybolu’nda 24 Avrupa takımının yer alacağı oyunlarda 29 kadar Avrupalı yetkili ve hakem de yer alacak.

CEV Başkanı Aleksandar Boričić, Sporun Teknik Delegesi sıfatıyla Voleybol müsabakasının sunumunu denetleyecek. Kontrol Komitesindeki Avrupa’dan beş yetkili, CEV Kıdemli Başkan Yardımcısı Renato Arena (ITA), CEV Başkan Yardımcısı Lubor Halanda (SVK), Mathieu Meriaux (FRA), Jelena Reljin ve 2000 Olimpiyat şampiyonu Vladimir Grbic (SRB) olacak.

Avrupa, onlarca yıldır dünyanın en iyi uluslararası hakemlerinden bazılarını “yetiştirdi” ve Olimpiyat turnuvasında yedi hakemin görev alması şaşırtıcı değil. Listede Olimpiyat sahnesine dönen birkaç hakem – Juraj Mokry (Slovakya), Vladimir Simonovic (Sırbistan), Susana Maria Rodriguez Jativa (İspanya) – ve Tokyo’da ilk Olimpiyatlarını yapacak dört hakem daha var. Bunlar Evgeny Makshanov (Rusya), Wojciech Maroszek (Polonya), Fabrice Collados (Fransa) ve Daniele Rapisarda (İtalya).

Rio 2016’da görev yapan Heike Kraft (Almanya), Hollandalı Jacobus Nederhoed ile birlikte bu kez Challenge Hakem sıfatıyla Olimpiyatlara ikinci kez gidecek. Rus Sergey Titov, FIVB tarafından atanan Hakem Koçlarından biri olarak Ariake Arena’da hakemleri denetleyecek.

Avrupa, Olimpik Plaj Voleybolu yarışmasında da katılacak 13 kadar yetkili / hakem ile büyük bir temsile sahip olacak. Vicente Araujo (POR), Teknik Komite üyeleri arasında CEV Başkan Yardımcısı Michel Everaert (Hollanda), Marek Pakosta (Çekya) ve Christopher Schrenk (Avusturya) ile sporun Teknik Delegesi olarak gruba liderlik edecek.

Dört seçkin Avrupalı hakem, daha önce böyle bir deneyimin tadını çıkardıktan sonra Olimpiyat sahnesine geri dönüyor – bunlar José Maria Padron (İspanya), Charalambos Papadogoulas (Yunanistan), Davide Crescentini (İtalya) ve Roman Pristovakin (Rusya). Agnieszka Myszkowska (Polonya) ve Rui Carvalho (Portekiz), Hakem Koçu José Casanova (Portekiz) ve Mücadele Hakemleri Rüdiger Franzen (GER) ve Marco Spinnicchia (ITA) dahil olmak üzere Avrupa birliği ile ilk Olimpiyatlarını Tokyo’da yapacaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here