Genel Haberler

Tommaso Stefani Hayallerinin Peşinden Koşuyor

Her iki ebeveyniniz de voleybol ve basketbolda profesyonel sporcuyken, uzun boylu olmayı bekleyebilirsiniz, ancak 18 yaşında 210 cm’de yükselmek ve FIVB Boys’ U19 Voleybol’daki 240 katılımcı arasında en uzun oyuncu olmak oldukça özeldir. Ancak İtalyan Tommaso Stefani bunun farkında bile değildi…
İtalya, takımın bronz madalya kazandığı ve Stefani’nin Dream Team’deki iki pasör çaprazından biri olarak seçildiği 18 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası ile bu 19 Yaş Altı Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazanmışlardı. Stefani, yaz döneminde ülkesini Avrupa Gençlik Olimpiyat Festivali’nde altın madalyaya taşıdı.
Küçük Tommaso, babasının sporu olan voleybola aşık olduğunda yaklaşık 10 yıl önceydi.
Stefani, birçok sporu denedi ama sonunda aşık olduğu tek spor voleybol oldu. O zaman sekiz yaşındaydı ve babası Serie A2 de oynamış olan eski bir voleybolcuydu. Babasına  mükemmel bir voleybolcu örneği olarak baktı. Annesi de Serie A2 sporcusuydu ama basketboldaydı. 15 yaşındaki erkek kardeşi Jakopo futbol oynuyor. Sporcu bir aileleri var.
Bir keresinde onun için çok şey ifade eden bir cümle okudu, bu yüzden onu sloganı olarak seçti – hayatı fazla ciddiye alma, çünkü ondan asla canlı çıkamayacaksın. Bunun onun sloganıyla bir ilgisi olsun ya da olmasın, voleybol kesinlikle Tommaso’nun en büyük tutkusu ama sadece tek tutkusu değil.
Yapmayı sevdiği en iyi ikinci şey yemek yemek, üçüncüsü ise yemek pişirmek. En çok yemeyi sevdiği şey ise, yaşadığı şehir olan Floransa’nın tipik yemeği olan et. Çok fazla makarna pişirmeyi seviyor ama aynı zamanda farklı yiyeceklerin kombinasyonunu denemekten de hoşlanıyor. Özellikle yapmayı sevdiği bir yemek yok çünkü hayal gücünü kullanarak istediği her şeyi hazırlamayı seviyor.
Sahada fantezi ve hayal gücüyle oynayan Tommaso, İtalya Serie A2’de Club Italia Rome ile birkaç sezon geçirdi, ancak önümüzdeki sezon itibariyle Consar Ravenna’nın bir oyuncusu.
Stefani, Roma’da dört yıl geçirdikten sonra şehir değiştirdiği için çok mutlu ve Ravenna’nın harika bir deneyim olacağına emin. Ancak hala ayakları yere sağlam basıyor.
Stefani, Serie A1’in aslında kendi seviyesi olmadığını biliyor. Yeni takımına, belki bir gün o seviyeye ulaşırım düşüncesiyle gidiyor.
Stefani, ilk hayalinin iyi bir voleybolcu olmak olduğunu söylüyor ancak dünyanın en iyisi olmak değil, sadece takım zor durumdayken topu verdikleri kişi olmak için yeterince iyi” diye düşünüyor. İkinci hayali ise beslenme alanında üniversite diploması almak ve voleyboldan koptuğunda bunu bir iş olarak görmek.
Yükselen yıldız Tommaso Stefani’yi daha sıkı çalışmaya motive eden neden Hayalleri!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu