Avrupa

TRENTINO Volley Anti-Coronavirüs Filesi Kullanıyor

TRENTINO Volley, yeni Coronavirüsün yayılmasını önlemek için özel olarak tasarlanmış yenilikçi ve devrim niteliğinde bir voleybol ağı ile çalışmalarını sürdürüyor.

TRENTINO Volley’in genç takımına koçluk yapan Matteo Zingaro, Paller Teloni ve Gruppo Giovanardi bu fikri ortaya atan ve kısa süre önce patent alan ekip. Bu özel ağ, her yönden geleneksel olanlara benzer şekilde şeffaf ve geri dönüştürülebilir PVC’den yapılmıştır, ancak sahanın karşı tarafından gelen damlacıkları engeller.

“Bu ağ fikri, çok özel bir ihtiyaçtan kaynaklanıyor,” diye açıklıyor Zingaro, “Sporumuzu en tehlikeliler arasına yerleştiren (en azından potansiyel olarak), pandeminin getirdiği kısıtlamalara rağmen genç sporculara sahaya dönme fırsatı vermeyi amaçlıyoruz. Ancak bu tür bir ağ ile doğrudan damla riski ortadan kaldırılır. Dahası, tamamen sterilize edilebilir bir üründür ve bu nedenle COVID-19’a gerçekten cevap olabilir. Umudum, tamamen düzenlenmiş bir araç olduğu için yakında resmi maçlarda kullanılabilir olmasıdır. Önce A3 Serisi UniTrento Volley ile ve ardından SuperLega’dan Itas Trentino ile gerçekleştirdiğimiz testler, bunun geleneksel olana çok benzeyen teknik özelliklere sahip bir ağ olduğunu, ancak blok için sadece bir dereceye kadar farklı olduğunu söylüyor. Başkan Mosna’nın bana ve bizimki gibi üst düzey ekiplerin denemesine izin vermesinden gurur duyuyorum. “

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu