Röportaj

Tuna İnanç’ın Voleybol ile değişen hayatı

Tuna İnanç. 
Henüz 19 yaşında. Ancak ilk okul 3.sınıfta tanıştığı voleybolun hayatına etkisini kendi kaleminde kendisi gibi voleybola ilgisi olan genç kardeşlerine kendilerine en yakın yaşlardayken anlatıp, onların da hayallerinin voleybola dair olmasını sağlamayı istiyor.
Yolun çok başında olduğunu bilen; hedeflerini belirleyerek hedefine ulaşmak için çok çalışan ve bu ana kadar yaşadıklarını vakit geçmeden paylaşmayı da düşünen bir genç voleybolcu.

Ülkemizde erkek voleybolunun ilerlemesi konusunda yaşanan sıkıntılar hepimizin malumu. Bunun için gencecik bir oyuncunun başarı basamaklarını azimle çıkmaya gayret eden Tuna İnanç’ın duygularını paylaşıyoruz…

 

Merhaba,
Ben, Tuna İnanç,
16.07.2001 Ankara’da doğdum ve yine şuan Ankara’da yaşıyorum.

Hayatımı tam anlamıyla değiştirecek olan voleybola başlama hikayem 3.sınıftayken okulumuzun beden eğitimi öğretmeni olan Eyüp Başaran hocamızın beni okul voleybol takımı seçmelerine çağırması ile başladı ve bu sayede voleybolu tanımaya ve sevmeye başladım. Daha sonra 9 yaşında Ziraat Bankası altyapısına geçtim ve orada libero olarak önemli alt yapı maçlarına çıktım.
Annem, babam ve amcamın eski voleybolcular olmaları ve her fırsatta beni desteklemeleri benim voleybola olan ilgimi her geçen gün daha da artırmaya yetti.
Sezon başında Ziraat Bankası’ndan ayrılarak 2.Lig ekibi SGK Voleybol İhtisas’a transfer oldum ve voleybola dair bir hedefimi daha gerçekleştirdim.
Takımım SGK’ya gelince; 2.Lig gerçekten çok uzun bir maraton. Şuan da ligde lider durumdayız ve bir aksilik ya da şanssızlık olmazsa sezon sonu 1.lige çıkmak istiyoruz.
Çalışmalarımızı da bu hedef doğrultusunda sürdürüyoruz.
Kulüp olarak çok iyi bir hava yakaladık. Takımda çoğu ekipte olmayan tam bir aile havası var ve çalışmalarımızı abi,kardeş ilişkisi ile sürdürüyoruz. Belki de başarımızın sırrı da burada saklı.
Ailemizden çok birbirimizle vakit geçiriyoruz.
Ailem Ankara’da oynadığımız maçların hepsinde bana destek olmak için tribündeki yerlerini alıyorlar. Her zaman yanımdalar ve en büyük destekçim onlar. Beni mutlu gördüklerinde onlar da çok mutlu oluyorlar. Onların desteğini hissetmek bana da ayrı bir motivasyon kaynağı oluyor.
Voleybola dair hedeflerim arasında takımım SGK ile birlikte önce 1.Lig’e daha sonra ise her genç oyuncunun hayali gibi uzun yıllar Efeler Ligi’nde mücadele etmek, kupalar kazanmak var.
Her genç gibi milli formayı giyme hayali benimde rüyalarımı süslüyor.

Hedeflerim arasında Avrupa’da özellikle de İtalya liginde oynamak var ve bu hedefim için çalışmalarımı büyük bir disiplinle sürdürüyorum.
Voleybola başladığım günden beri idolüm Burak Güngör ve Serkan Kılıç oldu. İkisi de çok başarılı ve değerli yıldızlar benim için…
Avrupa’da ise kendime idol olarak Grabennikov’u seçtim, kendisi tam bir profesyonel ve neredeyse kazanamadığı kupa yok. Umarım bir gün onunla aynı takımda olma fırsatı yakalarım.
Kim bilir…

Hayaller de Voleybola Dair😉

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu