Genel HaberlerManşet

Türk Voleybolu Hataylı Meleklerine Ağlıyor

Hürriyet Gazetesi Muhabiri Süleyman Arat'ın Hatay'da hayatını kaybeden Hatay Voleybol Takımı oyuncuları için yazdı.

Türkiye’yi acılara boğan deprem felaketinde en büyük kayıpları veren Voleybol camiası dün de Hatay’dan gelen üzücü haberlerle sarsıldı. Türkiye’de 20, KKTC’de 24 olmak üzere 44 sporcunun yanı sıra onlarca antrenör, idareci kaybı olan voleybolda dün 2. Lig 15. Grup mücadele eden Rasus Kimya Hatay voleybol takımından da acı haberler yürekleri dağladı.
Takım kaptanı Gözde Öztürk, oyuncular Ahsen Baş, Dilek Mucuk ve İrem Kurtoğlu’nun cansız bedenine ulaşılırken, birkaç gün önce Batıayaz köyündeki ailesini görmeye giden Ceren Topal, Yıldızlar takım kaptanı Elçin Çınar
Küçükler liginde oynayan Ece Yürek ve Elif Melek’ten de yitirilmişti.

HERŞEY ÇOK GÜZELDİ
Depremin yaşandığı gün Antakya Belediyesi’ni 3-0 yenerek play off oynamayı garantileyen Hataysporlu voleybolcular, Kuzeytepe Nuri restoranda toplu yemek yiyerek geç saate kadar eğlenerek galibiyeti kutlamış neşe içinde evlerine dağılmışlardı.
Başka illerden Hatay’a transfer olan oyuncuların kaldığı Antalya Merkez’de ki 6 katlı Yeşilyurt apartmanının 3. Katında ötel odalarda kalan sporcular Gözde Öztürk, Ahsen Baş, Dilek Mucuk, İrem Kurtoğlu ve Gülnaz Özer kendi bağımsız bölümlerine çekildiler.
O saatten sonra başantrenör Mehmet Bekmez’le play off öncesi uygulanacak çalışma programı için yazışan takım kaptanı Gözde Öztürk de bir süre sonra uykuya daldı.
Sabaha karşı yaşanan korkunç yer sarsıntısından sonra apartmanda bulunan sporculardan sadece Gülnaz Özer kendi imkanıyla ilk gün kurtulurken değerlerine ulaşmak mümkün olamamıştı. 15 Şubat Çarşamba günü enkazdan cansız bedenlerine ulaşılınca voleybol camiasına adeta ateş düştü.

5’i A takım olmak üzere 8 oyuncusunu kaybeden Rasus Kimya Hatay Voleybol takımı başantrenörü Mehmet Bekmez, Hürriyet’e göz yaşlarıyla yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Ne diyeceğimi bilemiyorum. Acımız çok büyük. Kendi evladım gibi gördüğüm sporcularımı kaybettim. Bir yanda enkazdan çıkarttığın kendi aile bireylerim öteki yanda sporcularım. 3,5 aylık yeğenimi, yengemi yitirdim, ağabeyimi, babamla el ele verip kurtardım. İki enkaz arasında geçen 10 günün sonunda maalesef bugün iyi haber alamadık. Oysa kendi kurduğum takımımla play off için ne hayallerimiz vardı. Olmadı başaramadık”

Süleyman Arat – Hürriyet

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu