Avrupa

‘Türkiye ile aynı seviyede oynamadık’

33. CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası çeyrek finalinde Milli Takımımıza 3-0 yenilerek turnuvaya veda eden Polonya Kadın Milli Takımında büyük üzüntü var ancak Filenin Sultanlarının hakkını teslime den açıklamalar var.

Stefano Lavarini – Polonya Başantrenörü

”Bu şampiyonayı üzüntüyle bitiriyorum. Türkiye’ye karşı daha fazla risk alabilir ve daha iyi oynayabilirdik. Rakibimiz çok güçlüydü ve kazanmayı hak etti. Bizden her konuda daha iyilerdi. Türkiye ile aynı seviyede oynamadık.”

Joanna Wolosz –

”Maça oldukça iyi başladığımızı düşünüyorum ama oyunun tamamında yetecek kadar agresif değildik. Eğer bir maçta Türklere yardım ederseniz, kazanmak için harekete geçeceklerdir. Çünkü biz öndeyken Türk taraftarlar sessizdi, taraftarlarımız duyuluyordu. Umarım bir ders alabiliriz ve onlarla tekrar karşılaştığımızda kazanabiliriz.”

”Bazı durumlarda blokta ve savunmada kendimizi daha iyi konumlandırabilirdik. Özellikle Vargas yüksek toplar alırken… Ebrar’ın ikinci hücumcu olması nedeniyle tüm topların Melissa’ya gideceği kesindi. Sonunda kaybetmemiz üzücüydü.”

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu