Genel HaberlerManşet

Türkiye Öğretmenler Kupası Finalleri başlıyor

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ve iligli branşların federasyonları tarafından bu yıl ilk kez organize edilen ve öğretmenlerin dört spor branşında mücadele ettiği Türkiye Öğretmenler Kupası’nın voleybol branşında Finaller, 21-23 Kasım tarihlerinde Ankara’da oynanacak.

Kadın ve Erkeklerde bölgelerinde birinci olan sekizer takım çekilen kur aile iki gruba ayrıldı.
kadınlar ve Erkeklerde Ave B Gruplarında maçlar, 20, 21 Kasım tarihlerinde Keçiören Sosyal Bilimler Lisesi Spor Salonu, Refika Aksoy İlkokulu Spor Salonu, Batıkent Spor Salonu ve Şevket Evliyagil MTAL Spor Salonu’nda oynanacak.
Gruplarında ilk iki sırayı elde eden takımlar 22 Kasım Cuma günü Yarı Final maçları oynayacaklar. Yarı Final maçlarında mağlup olan takımlar aynı gün Üçüncülük maçı oynayacaklar.
Türkiye Öğretmenler Kupası Finalleri ise 23 Kasım Cumartesi günü TVF Başkent Voleybol Salonu’nda oynanacak.
19 Kasım Salı günü çekilen kura sonunda Kadınlar ve Erkeklerde gruplar şu şekilde oluştu:

Kadınlar
A Grubu
Ağrı
Bolu
Ankara
Ordu

B Grubu
İstanbul
Antalya
Eskişehir
Şanlıurfa

Erkekler
A Grubu
İstanbul
Diyarbakır
Samsun
Antalya

B Grubu
Ordu
Kütahya
Malatya
Ankara

Öğretmenler Türkiye Kupası Nedir?

Dört dalda yapılan turnuvaya resmi ve özel okullarda görev yapan tüm öğretmenler katılıyor. Spor etkinliklerinde, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nün uygulama talimatı, uluslararası oyun kuralları ve spor federasyonlarının ilgili mevzuatları esas alınıyor. Etkinlikler kapsamında her ilçe bünyesinde ayrı takımlar oluşturuldu. Her öğretmen, sadece bir branşta ve takımda müsabakalara katılabiliyor. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile spor federasyonlarının işbirliğinde hazırlanan turnuvada öğretmenler, salon futbolu, basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında yarışıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu