Genel Haberler

Türkiye Öğretmenler Kupası’nda Şampiyonlar Belli Oldu

Türkiye Öğretmenler Kupası’nda Şampiyonlar belli oldu: Kadınlarda Ankara, Erkeklerde de Antalya takımları şampiyon oldular.
Biz de Voleybol Aktüel olarak bir kez daha tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyoruz.

Resmi ve özel tüm okul ile kurumlarda görev yapan öğretmenlerin dayanışma duygularını geliştirmek ve sporun önemini vurgulamak amacıyla Ankara’da organize edilen Türkiye Öğretmenler Kupası, kadınlar ve erkekler kategorisinde oynanan final etabı karşılaşmalarının ardından MEB Spor Salonu’nda düzenlenen ödül töreniyle son buldu.

TVF Başkent Voleybol Salonu’nda oynanan final etabı karşılaşmalarını Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Spor Genel Müdür Yardımcısı Veli Ozan Çakır, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı ve TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da izledi.

Erkekler kategorisi final karşılaşması öncesi, ilk servisi Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk kullandı.

İlk servisin ardından başlayan final mücadelesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, “Milli Eğitim Bakanlığı olarak öğretmenlerimizin sosyal ve kişisel hayatına böyle bir güzellik kattığımız için mutluyuz. 81 ilimizde 778 ilçemizde yaklaşık olarak 15 bin öğretmenimiz 8 bölgede turnuvalara katıldılar. Futsal, basketbol, masa tenisi ve voleybolda çok güzel mücadele ettiler. Tutku ile bu işi sahiplenenler oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın ve federasyonlarımızın verdiği destek için çok teşekkür ediyoruz. Uzun yıllar hizmet ettiğim Voleybol Federasyonumuza ve Başkanımız Mehmet Akif Üstündağ’a da bizleri yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyorum”’dedi.

Kadınlar kategorisinde Ankara ve İstanbul takımları arasında oynanan final mücadelesini 25-23, 18-25, 25-23 ve 25-17’lik setlerle 3-1 kazanan Ankara Takımı şampiyon oldu.

Erkekler kategorisinde ise; Ankara ve Antalya takımlarını bir araya getiren final mücadelesinde 29-27, 25-21 ve 25-19’luk setlerle 3-0 kazanan Antalya takımı şampiyon oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Spor Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde;

Erkekler kategorisinde dereceye giren Antalya, Ankara, İstanbul ile kadınlar kategorisinde dereceye giren Ankara, İstanbul ve Eskişehir takımlarına ödüllerini Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı ve TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ takdim etti.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu