Genel Haberler

Türkiye’de ilk defa Denizli’de uygulandı

Sporda Gönüllülük Türkiye’de ilk defa Denizli’de oynanan TVF Kadınlar Voleybol 2.Ligi Play Off Yarı Final Etabında uygulandı.

Sitemiz yazarlarından Doç Dr. Rıdvan Ekmekçi’nin hayata geçirdiği ve ilk kez Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde seçmeli ders olarak okutulan Sporda Gönüllülük dersini seçen öğrenciler, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun bir organizasyonunda ilk kez görev yaptılar.

Türkiye’de ilk kez hayata geçen bu uygulama ile ilgili olarak projenin yaratıcısı Doç Dr. Rıdvan Ekmekçi’nin sitemize şu açıklamaları yaptı: ‘Sporda Gönüllülük dersi, Spor Yöneticiliği bölümünün seçmeli dersi ve Türkiye’de ilk defa Pamukkale Üniversitesi’nde açıldı. Seçmeli olmasına rağmen her dönem kırka yakın öğrenci bu dersi seçmekte. Ders, teorik ve uygulamalı olarak iki bölümünden oluşuyor. Öğrenciler, uygulamada en az 2 organizasyonda gönüllülük yapmak zorunda ve 5 kişiden oluşan grubu ile bir gönüllülük projesi yapmak zorundalar. Teorik bölümde ise gönüllülük konularından sınav oluyorlar. Proje kapsamında şimdiye kadar bir çok çocuğa spor yaptırıldı, bisiklet parkları yapıldı, fakültemize ve spor salonumuza ünlü sporcuların hayatlarının anlatıldığı posterler asıldı. Fakülte duvarları spor figürleri ile boyandı.’

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu