AvrupaManşet

‘Türkiye’de oynamayı istiyorum…’

Rus kadın voleybol milli takımının en popüler üyelerinden biri olan Irina Koroleva’nın twitterda yayınlanan Rus milli takımlarına adanmış RUSVolleyTeam sosyal medya kanallarından #Sborniki adlı eğlenceli çevrimiçi video röportaj serisinin konuğu oldu. Belli ki harika bir ruh hali içindeydi ve izleyicilere bol bol kahkaha attı.

28 yaşındaki orta oyuncu, iki kez Avrupa şampiyonu (2013 ve 2015) ve 2014 FIVB Voleybol Dünya Grand Prix’sinin bronz madalyasının sahibi. 1.96 metre boyundaki Rus sporcu, 2019 FIVB Voleybol Dünya Kupası’nda da bronz madalya aldı, burada en iyi blokçular listesine turnuvanın Rüya Takımına girdi.

2019 yazının başlarında, Rusya’nın Tokyo 2020 biletlerini rezerve ettiği Kaliningrad’daki CEV Avrupa Şampiyonası’nın ve kıtalararası Olimpiyat eleme turnuvasının en iyi ikinci blokçusuydu.

Rusya’daki kulüp voleybol sezonu erken kesintiye uğradığında, Koroleva ve Dinamo Kazan’dan takım arkadaşları, Superliga’daki normal sezon sonuçlarına göre ulusal şampiyon ilan edildi. Koroleva bir kez daha sezonun en iyi blokçusu oldu ve set başına en yüksek ortalama 1,14 elde etti. Ayrıca, en az 50 smaç girişiminde bulunan tüm oyuncular arasında en yüksek başarı oranını (% 60) kaydetti. Aralık ayında ulusal kupa finallerinde de En İyi Blokör seçilmişti.

2016 olimpiyatında yer alan voleybolcu milli takım formasının 104 kez giydi, koronavirüsün tetiklediği karantina sırasında Kazan’da evinde vakit geçirdi.

Koroleva’nın en ilginç yanıtlarının kısa bir özeti:

Karantina sırasında ne yaptı
“Genellikle tatillerde yapmak istediğiniz her şeye sığamayacak kadar kısadır – plaj tatili, ebeveynleri ziyaret etme, arkadaşlarla buluşma, restorana gitme, tiyatro, bale … sezon. Büyük bir listem vardı ama karantina altında onu atmak zorunda kaldım çünkü hiçbir şeye izin verilmedi. İlk iki hafta, keşfedilmemiş bir bölgedeydim ve ne yapacağımı bilmiyordum. Kendi kendime “sen bir sporcusun, egzersiz yapmaya başlamalısın!”dedim, ama yapamadım. “Önce temizleyeceğim, sonra egzersiz yapacağım; önce yemek yiyeceğim, sonra egzersiz yapacağım; Önce uyuyacağım, sonra egzersiz yapacağım … “ve böylece zaman geçti. Eğitim salonu yeniden açıldığında, bu başka bir hikayeydi … ”

Karantina bittiğinde yaptığı ilk şey
Saçımı kestirmeye gittim. Olimpiyatlara uzun saçlı gitmek istemiştim, ama sonra karantina geldi, Olimpiyatlar ertelendi ve sürekli yoluma çıkan bu uzun saçla evde sıkışıp kaldım. ”

Sporda ilk adımlar
Beni, erkek kardeşimi ve annemi ve hatta büyükannemi eğiten aynı basketbol koçuna göndermek istediler, ama o sırada artık kızlara koçluk yapmak istemiyordu. Bu yüzden babamın izinden giderek voleybola girdim. Ben uzun boyluydum. Annem bize bebekken asla masaların altına girmediğimizi, çünkü yürümeyi öğrendiğimizde artık sığamayacağımızı söylüyordu. Sadece meşgul olmak, formda kalmak ve diğer çocuklarla iletişim kurmak istedim ve voleybolda herhangi bir yüksekliğe ulaşmayı düşünmedim bile. Ama sonra olan buydu. ”

Çocukluk
“Büyükannemin evine gidip babamla patates kazıp çıkardığım anılarım var. İki ya da üç yaşında olmalıyım. Ama o kadar çok hikaye var ki, saatlerce devam edebilirim … Deniz kenarına giden çok şey vardı ve her şey – mutlu ve hüzünlü. Annem bana çok fazla paramız olmadığını söyledi ve bize patates falan besledi, ama hiçbirini hatırlamıyorum. Ama sanırım o zamanlar herkes için aynıydı. Ayrıca kardeşimle kavga ettiğimi de çok hatırlıyorum. ”

Plaj Voleybolu
“Aslında plaj hakkında gerçekten olumlu bir fikrim var. İlk oynadığımda zaten Süper Lig’deydim ve herkes beni Novosibirsk’teki bu karma turnuvaya katılmaya zorluyordu. Üçüncü bitirdik ama bunun farklı bir spor olduğunu fark ettim. Kendi kendime dedim, “Tanrım, bu kızlar bu toplara nasıl ulaşıyorlar, vahşi bir top kazdıktan sonra düştüklerinde nasıl kalkıyorlar ve tüm bunlar yüzlerinde güneş ve kum varken !?” Saygı! ”

Konsantre ve etkileyici Koroleva
Bu bir kombinasyon. Örneğin, odaklanmak ve ciddi olmak, başarılı bir şekilde başarılı olduğumda veya başarılı bir şekilde yükseldiğimde hissettiğim sevinç duygularından ayrılamaz. Takım arkadaşlarım için de sevinç duyuyorum. Yoldaşınız saatte 90 km hızla bir servis fırlattığında, nasıl sevinmezsiniz ?! ”

Yurt dışında kariyer
“Hep birlikte, bunun için varım. Ama fantezilerimde oynamayı merak edeceğim o kadar ilginç ülke var – Çin, Japonya, Tayland, Brezilya, İtalya, Türkiye … Bütün bunları bir sporcunun kısa kariyerine nasıl sığdırıyorsunuz? Ya bir yerden hoşlanırsan? Kalır mısın? Gider misin? Bu yüzden ne olacağını görmek için beklemeliyiz … ”

Block yada ace
“Ace.”

Spor giyim yada elbise
“Elbise!”

Rus pancar çorbası veya Fransız soğan çorbası
“Pancar çorbası. Soğanı sevmem. ”

Tatari chak-chak veya krep
“İkisini de seviyorum ama hadi chak-chak ile devam edelim, özellikle de Kazan’da sahip olduğumuz çeşitli türden.”

Gündüz şekerlemesi veya alışveriş
“Gündüz şekerlemesi.”

Pembe dizi veya sabun köpüğü
“Sabun köpüğü.”

Taraftarlara son mesaj
Beyler, sizi deli gibi seviyorum! Çok sayıda yorum ve geri bildirim için müteşekkirim. Umarım siz de büyük bir enerji yükü alırsınız ve bunu hayatınızın her dakikasına koyarsınız. Pozitif, açık, süper sağlıklı ve sevilen olun! “

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu