Genel HaberlerManşet

Türkiye’siz CEV olmaz!

16 Ekim 2020 Tarihinde Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirilen 41. CEV Genel Kurulu’nda yeniden başkanlığına seçilen Aleksandar Boričić, 2024 yılına kadar birlikte görev yapacağı kurulların ardından komisyonları da açıkladı.

CEV, çalışma organları olan;
CEV Avrupa Plaj Voleybolu Komisyonu (EBVC),
CEV Avrupa Koçlar Komisyonu (ECOC),
CEV Avrupa Kupaları Komisyonu (ECC),
CEV Avrupa Finans Komisyonu (EFC),
CEV Avrupa Hukuk Komsiyonu (ELC),
CEV Avrupa Tıp Komsiyonu (EMC),
CEV Avrupa Hakem Komisyonu (ERC) ve
CEV Avrupa Sporları Düzenleme Komisyonu (ESOC) olmak üzere 8 komisyona ait görevlendirmeler tamamladı.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun son olarak Ankara’daki Avrupa Voleybol Şampiyonası organizasyonundaki muhteşem ev sahipliği ile birlikte yıllardan beri özellikle yaş gruplarındaki şampiyona organizasyonlarındaki başarısı, CEV tarafından da övgü ile bahsedilen özellik olarak akıllarda yer alırken, CEV Başkanı Aleksandar Boričić, komisyonlarda geçen seneki Türk üyelerin dördüne, önümüzdeki dört yıl için tekrar yer verdi.
TVF’nin seçimde diğer başkan adayı Hanno Pevkur’u desteklemesinde rağmen, komisyonlarda Türk üyelere ver vermesi, bir anlamda CEV’in ‘Türkiye’siz Avrupa olmaz’ sözünün ispatı oldu.

CEV Başkanlık seçiminin ardından yapılan ‘CEV Komisyonlarında hiç temsilcimiz kalmadı’ haberlerini tekzip eder şekilde gerçekleşen görevlendirmeler, Avrupa Voleybolu ve CEV’i yakından takip eden otoritelerce Türkiye’nin, CEV’in vaz geçemeyeceği bir ülke olduğunun kabulü anlamına geldiği şeklinde yorumlandı.
Önceki dönemde de komisyonda yer alan üyelerden Aziz Yener, Oğuz Değirmenci, Ferhat Akbaş ve Erdal Hancı 2024 yılına kadar görevlerine devam edecekler.

CEV’den yapılan açıklamaya göre ülkemiz dört komisyonda temsil edilecek.

İşte CEV Komisyonlarında görev yapacak Türkler:

CEV Hakem Komisyonu: Aziz Yener

 

 

 

 

CEV Avrupa Antrenörler Komisyonu: Ferhat Akbaş

 

 

 

 

CEV Avrupa Plaj Voleybolu Komisyonu: Oğuz Değirmenci

 

 

 

 

 

 

CEV Sağlık Komisyonu: Erdal Hancı

Bilindiği gibi 41. CEV Genel Kurulu’nun hemen ardından yapılan Yönetim Kurulu ve diğer yönetim organlarına ait görevlendirmelerde Avukat İsmail Coşkun da CEV Hukuk Kurulu’nda yer almıştı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu