Genel HaberlerManşet

TVF Başkanı Üstündağ: “Türkiye yine bir ilke imza atacak”

FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası ev sahipliği hakkının alınmasının ardından, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

TVF Başkanı Üstündağ yaptığı açıklamada, “Son yıllarda hem milli takımlarımızın hem de kulüplerimizin Avrupa ve dünya arenasında elde ettiği başarılı sonuçlar, Türk voleybolunun gururu oldu, olmaya da devam ediyor. Son yıllarda hem salon voleybolunda hem de plaj voleybolunda uluslararası seviyede birçok önemli organizasyonun ev sahipliğine imza attık. Türkiye yine bir ilke imza atacak ve Dünya Kulüpler Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Bu organizasyonun hiç düşünülmeden ‘Voleybol ülkesi’ olan Türkiye’ye verilmesi mutluluk verici. Şimdiye kadar düzenlediğimiz tüm organizasyonları sağlıklı ve başarı bir şekilde tamamladık. Ülkemizi, gelecek tüm kulüplere, sporculara ve teknik ekiplere karşı en iyi şekilde tanıtacak ve onları tüm misafirperverliğimizle ağırlayacağız.

Bu büyük organizasyona ev sahipliği yapmamız konusunda bize tam destek veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na da çok teşekkür ediyorum.

Sözlerimi sonlandırırken; ‘Şimdi voleybol zamanı’ diyor ve aralık ayında ev sahipliği yapacağımız organizasyona katılacak tüm kulüplere başarılar diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu