Köşe YazarlarıManşetRöportaj

TVF Başkanı Üstündağ Unutulmazlar Arasına Girdi

Merhaba Kıymetli Okurlarımız,

6 Şubat depreminde asrın felaketini asrın dayanışmasına çevirmeye başaran yüce Türk Milletinin bu özelliği bizi biz yapan en önemli özelliklerimizden biridir. Bir yıl önce toplumun her kesiminde insanlar, sivil toplum kuruluşları yardım seferliğini ilan etmiş ve günümüze gelene kadar da bu çalışmalarını devam ettirmektedir. Voleybol ailemiz de federasyonundan sponsoruna, kulüplerinden, oyuncusu ve antrenörüne, medya mensubundan hakemine kadar her bir paydaşı ile müthiş bir ekip ruhu ile hareket etmişti.

Aslında toplumsal dayanışma ve yardımlaşma yolunda toplu hareket etmek için bir felaket ya da afetin olmasını beklemeye gerek yoktu! İşte buradan hareketle, daha önce lösemi ile savaşan eski voleybolcu Yücel Aslan’a gereken trombositin bağış yoluyla temin edilmesi konusunda organize olup dayanışma içine giren ve ardından dünyada eşi benzeri olmayan Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisi eserini yaratan o iyilik hareketi, bir dernek çatısı altında yürümek için yola çıktı. İşlemler yapıldı ve o iyilik hareketi ‘Voleybolun Unutulmazları Derneği’ adı ile bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetlerine başladı.

Genel Kurulu Bitti, Nezaket Ziyaretleri Başladı

Uzun yıllar Türk voleyboluna önemli katkılar sağlayan isimlerin, voleybol için dayanışma, sosyal sorumluluk ve toplumsal fayda sağlamak amacıyla bir araya gelerek Aralık 2023’te kurdukları Voleybolun Unutulmazları Derneği (VUD), ilk ziyaretini Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın makamına giderek gerçekleştirdi.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun İstanbul’daki Başkanlık Ofisi’nde gerçekleşen ve Erkek Milli Takımlar Koordinatörü ve Teknik Kurul Üyesi Semih Oktay’ın da bulunduğu ziyarette; Voleybolun Unutulmazları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gülnur Özfer Görgün, Başkan Yardımcısı Renan Kömürcüoğlu, Genel Sekreter Deniz Dosdoğru, Disiplin Kurulu Üyeleri Mustafa Ekşi, Tanju Özenç, Esra Temelli Başol ve Sayman Gamze Adanır Öztürk yer aldı.
TVF Başkanı Üstündağ, ziyaret sebebiyle duyduğu memnuniyeti ifade ederken, Erkek Milli Takımlar Koordinatörü ve Teknik Kurul Üyesi Semih Oktay’la birlikte kendilerini Voleybolun Unutulmazları Derneği’ne üye yapan formu doldurarak imzaladılar.
Başkan Mehmet Akif Üstündağ, imza sırasında yaptığı açıklamada ‘ Voleybola hizmet eden herkes başımızın tacıdır. Sizlerin bu dernek oluşumunuz da voleybol için büyük önem arz eden bir görevi yerine getiriyor. Nedir bu? Unutulmazlar! Bakın adı üzerinde. Bizler bugün makamdayız, yarın olmayacağız ve unutulacağız. Ama siz, bizleri Unutulmazlar sınıfına alıp Unutulmazlar noktasına getirmektesiniz. Bu vesile ile bizler de Unutulmadığımızı hatırlayacağız, hatırladıkça da mutlu olacağız. Tebrik ediyorum, kutluyorum’ diyerek derneğe üye oldu.
Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Gülnur Özfer Görgün de imza sonrası ‘BİZ’ Takımı olarak Akif Başkan ile Semih Oktay’ın üyeliği ile duydukları mutluluğu belirtti.

Görüşmenin sonunda; Voleybolun Unutulmazları Derneği temsilcileri, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

VUD, Faaliyetlerine Çok Anlamlı Bir Eser ile Başlıyor

DEPREMLE UNUTMADIKLARIMIZ “Voleybolun Unutulmaz Evlatları”

6 Şubat 2023 Tarihinde yaşanan ve 11 ilimizde büyük yıkım ve can kaybına sebep olan asrın felaketinde voleybol ailesi 56 evladını kaybetti.

4.5 yıllık tamamıyla “GÖNÜLLÜ” bir çalışmanın ürünü olan, Türkiye’nin her ilinde ve Dünya’nın en büyük 20 kütüphanesinde, toplam 507 kütüphane koleksiyonunda yer alan “Voleybolun Unutulmazları Biz Takımı” Ansiklopedisinin yazarı Gülnur Özfer Görgün ve ekibi, bu kez de depremde yaşamlarını kaybeden voleybolcular anısına bir anıt eser daha bırakmaya hazırlanıyor.

Görgün, başkanı olduğu Voleybolun Unutulmazları Derneği aracılığı ile bu kez de deprem sebebiyle aramızdan ayrılan 56 evladımızın yaşam hikayeleri, anıları ve fotoğrafları hiçbir zaman unutulmasın, bizlerle yaşasın diyerek DEPREMLE UNUTMADIKLARIMIZ “Voleybolun Unutulmaz Evlatları” isimli Voleybolun Unutulmazları “Özel Seri’ kitabı için gönüllü bir çalışma daha başlattı.

‘Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisi’ içeriği gibi tasarlanan bu eser, baştan sona aynı yaratıcı ekip aynı gönüllülükle görev başında olacak… Aramızdan ayrılan değerlilerimizi geleceğe aktarmak, varlıkları, yaşamları, tutkuları, voleybol aşkları unutulmayacak kadar güçlü olan bu 56 kişinin anısına hazırlanacak bu kitap, tamamlandığında yine Dünya ve Türkiye’deki kütüphanelere bağışlanarak sonsuza denk yaşamaları sağlanacak.

Sizler de VUD’un çalışmalarında haberdar olmak, dernek tüzüğümü okuyup, üye olarak voleybol camiasının yardımlaşmasına destek vermek için gönüllü olmak isterseniz Voleybolun Unutulmazları Derneği’nin internet sitesi ve tüm sosyal medya platformlarındaki hesapları takibe alıp inceleyebilirsiniz.

Kıymetli okurlarımız, bugün de TVF Başkanı Sayın Mehmet Akif Üstündağ’ın da üyeleri arasında yer aldığı Voleybolun Unutulmazları Derneği’nden azıcık da olsa ‘Haberiniz Olsun’ istedim.

Kalın sağlıcakla.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu