Genel HaberlerManşet

TVF’den Basın mensuplarına önemli duyuru

AXA Sigorta Kupa Voley ile AXA Sigorta Efeler Ligi ile Sultanlar Ligi maçlarının başlamasına kısa bri süre kala Türkiye Voleybol Federasyonu, maçları salonlarda takip edecek akredite basın mensupları için önemli bir duyuru yayınladı.

Duyuruda şu ifadeler yer aldı:

Basın Mensuplarına Önemli Duyuru

Federasyonumuzca, COVID-19 tedbirleri kapsamında, 2020-2021 voleybol sezonunda karşılaşmaları yerinde takip etmek isteyen basın mensupları (gazete, tv, haber ajansları, voleybol internet siteleri, foto muhabiri vb.) için karşılaşmalarda uygulanacak önlemler aşağıda belirtilmiştir.

  1. Basın çalışanları sosyal izolasyon ve akreditasyon kurallarına uymalıdır.
  2. Tüm basın mensupları maske takmak zorundadır.
  3. Basın odasında sosyal izolasyon kurallarına uyulmalı ve basın alanlarına katılım sınırlı sayıda olmalıdır.
  4. Röportajların online yapılması tavsiye edilmektedir. Ayrıca maske kullanılarak 2 metre mesafeyi koruyacak uzun mikrofon çubuğu vb. araçlar kullanılmalıdır.
  5. Saha kenarında basın mensuplarının oturması için ayrılan masalar ve fotoğrafçılar için ayrılan oturma alanları kaldırılacaktır. Saha içerisine belirli sayıda foto muhabiri kabul edilecektir.
  6. Foto muhabirleri, saha içerisinde bulunan LED reklam panolarını arkasında kendilerine ayrılan alanların dışına çıkmamalı ve led panoların iç tarafında kalan oyun alana girmemelidir.
  7. Maçlar sırasında kulüplerin sosyal medya çalışanları, led reklam panoları arkasında bulunan foto muhabiri çalışma alanlarına ve oyuna alanına giremez.
  8. Kuralları ihlal eden basın mensupları, foto muhabirleri ve sosyal medya çalışanlarının akreditasyon kartları bloke edilecektir.
  9. Karşılaşma öncesi ve sonrasında takım fotoğraf pozu çekilmeyecektir.
Basın mensuplarına duyurulur.

Türkiye Voleybol Federasyonu

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu