Genel HaberlerManşet

TVF’den Coronavirus Açıklaması

Türkiye Voleybol Federasyonu, tüm dünyayı etkisi altına alan Dünya Sağlık Örgütü tarafından Dünyada eş zamanlı olarak çok yaygın bir şekilde çok fazla sayıda insanı tehdit eden bulaşıcı hastalıklara verilen isim olan Pandemi olarak duyurulan Coronavirus salgını sebebiyle Türkiye Voleybol Federasyonu da bir Kamuoyu Duyurusu yayınladı.

Duyur şöyle:

Kamuoyu Duyurusu

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin dün akşam yapılan toplantıda alınan kararlar ve Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yaptığı açıklamalar doğrultusunda;

Sporcu, antrenör, hakem ve yetkililerimizin ve taraftarların sağlığını korumak adına Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından organize edilen kulüp lig ve Kupa Voley müsabakaları, 13 Mart Cuma gününden itibaren Nisan ayının sonuna kadar seyircisiz oynanması kararlaştırılmıştır.

İllerimizde devam eden kulüp altyapı müsabakaları ve tüm yerel lig faaliyetleri, Okul Sporları voleybol müsabakaları, Anadolu Yıldızlar Ligi voleybol müsabakaları, henüz başlamayan Altyapı Türkiye Şampiyonaları ve ön eleme etapları (Grup, Yarı Final, Play-Off) ile Fabrika Voleybol Okulları voleybol faaliyetleri ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir.

Koronavirüs salgınından doğan mevcut durum göz önünde bulundurarak; devam edecek müsabakalar için ise aşağıdaki önlemler alınmıştır:

  1. Karşılaşmaların öncesi ve sonrasında yapılacak seremonilerde el sıkışma olmayacaktır.
  2. Soyunma odalarına ve koridorlarına oyuncular ve takım yetkilileri dışında kimsenin girmesine müsaade edilmeyecektir.
  3. Hakem masaları ve takım benchlerinin bulunduğu alanlarda sıvı el temizleyiciler bulundurulacaktır.
  4. Müsabakalarda minimum sayıda personel görevlendirilecektir.
  5. Müsabakalara, kulüp yetkilileri (başkan, yönetim kurulu üyesi, şube sorumlusu vb.), akredite edilmiş basın mensupları, müsabakada görevli federasyon yetkilileri hariç hiç kimse alınmayacaktır.

Federasyonumuzca gelişen şartlar yakından takip edilmektedir. Buna göre önümüzdeki günlerde lig fikstürü yeniden gözden geçirilebilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türkiye Voleybol Federasyonu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.