ManşetPlaj Voleybolu

TVF’den Önemli Açıklama

Türkiye Voleybol Federasyonu, 21 Ağustos’ta başlayacak olan TVF Plaj Voleybolu Pro Beach Tour Altınoluk Kupası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Tüm müsabakalarının internet üzerinden, finallerin ise TV 8,5 ekranlarından yayınlanacağı etap hakkında yapılan yazılı şöyle:

Kamuoyunun Dikkatine

21-23 Ağustos 2020 tarihlerinde organize edilecek TVF Plaj Voleybolu Pro Beach Tour Altınoluk Kupası, pandemi şartlarına uygun olarak gerekli güvenlik önlemleri alınarak planlamıştır.

Müsabakaların oynanacağı alanda, Balıkesir Valiliği ve Edremit Kaymakamlığı’na bağlı jandarma ekipleri ve Edremit Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri sürekli kontrol sağlayacaktır.  Sporcular ve hakemler, maç başlangıcında ve sonunda el sıkışmayacaktır. Görevliler maskeli olacaktır.

Plaj voleybolu, her biri 64 metrekare olmak üzere toplamda 128 metrekarede, açık havada ikişer kişilik takımlar halinde (toplam 4 kişi) oynanmaktadır. Bire bir vücut teması da olmadığı için yapısı gereği sosyal mesafe doğal olarak oluşmaktadır ancak Valilik ve Kaymakamlığımızın da talimatları ile müsabakalar seyircisiz olarak oynatılacaktır.

Kurulan tribünler de paravan olarak kullanılacaktır. Müsabakalara seyirci alınmayacak olup, tüm müsabakalar internet üzerinden, finaller ise TV 8,5 ekranlarından yayınlanacaktır.

Müsabakalarda sporcular, el sıkışmayacaktır. Bu kurallara uygun olarak Dünya Turu Plaj Voleybolu müsabakaları Slovenya’da 30 Temmuz-2 Ağustos tarihlerinde oynatılmıştır. Buna ek olarak 20-23 Ağustos 2020 tarihlerinde Avusturya’da, 25-29 Ağustos 2020 tarihlerinde de Fransa’da iki Dünya Turu turnuvası daha oynatılacaktır. U20 Avrupa Şampiyonası 9-13 Eylül 2020 tarihlerinde Çek Cumhuriyetini’nin Brno kentinde, Büyükler Avrupa Şampiyonası da 16-20  Eylül 2020 tarihlerinde Letonya’nın Jurmala kentinde oynatılacaktır. ABD’de ve Almanya’da Plaj Voleybolu organizasyonları yine bu şartlara uygun olarak devam etmektedir.

Dünya genelinde plaj voleybolu organizasyonları pandemiye karşı doğal yapısının uygunluğu nedeniyle devam etmektedir. Bizim de amacımız bu zorlu süreçte halkımızın moralini yükseltecek bir hizmette bulunmak, aynı zamanda sporcularımıza ve gençlerimize de pandemi kurallarına uyarak spor yaptırmaktır.

Konuyla ilgili desteğini sağlayan Balıkesir Valiliği’ne, Edremit Kaymakamlığı’na, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne, Edremit Belediyesi’ne, bu organizasyona destek veren Edremit halkına ve yerel tüm işletmelere şükranlarımızı sunarız.

Türkiye Voleybol Federasyonu

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu