Genel HaberlerManşetÜst Manşet

TVF’ye Fair Play Şeref Diploması Ödülü Verildi

TMOK Fair Play Komisyonu tarafından 43. kez gerçekleştirilen Fair Play Ödülleri TMOK Ataköy Olimpiyat Evi’nde düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.
2022 Yılında alt yapı kategorilerinde Fair Play’i özendirmek amacıyla başlattığı Beyaz Kart uygulamasıyla Sportif Fair Play Davranış Dalı kategorisinde Şeref Diploması ile ödüllendirilen Türkiye Voleybol Federasyonu adına ödülü Beyaz Kart Uygulamasının mimarı MHGK Genel Sekreteri Meral Taşpınar’a verildi.

TVF adına ödülü Taşpınar’a TMOK Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcılarından Prof. Dr. Gülfem Sezen Balçıkanlı tarafından takdim edildi.

Meral Taşpınar, ödül töreninde yaptığı kısa görüşmede bu uygulama için kendisine büyük destek veren TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a teşekkür ederken ödülü kendisine takdim eden Prof. Dr. Gülfem Sezen Balçıkanlı’ya Beyaz Kart hediye etti.

 

Beyaz Kart Uygulaması Nedir ?
Türkiye’de ilk kez bir spor federasyonu, altyapı liglerinden başlayarak Fair Play ilkelerini gelecek nesil sporcularına aşılamak için Beyaz Kart uygulaması başlattı. 2022-2023 sezonundan itibaren Türkiye’nin en geniş takımlı ligleri olan mini ve midi voleybol liglerinde Temiz Oyun, İyi Davranış, Beyaz Kart Uygulaması adı ile başlatıldı. Sezon boyunca maçlarda Fair Play hareketi sergilediği için Beyaz Kart gören oyunculara, sezon sonunda çeşitli ödüller verildi.

Türk Voleybolu Daha Önce de Şeref Diploması ile ödüllendirilmişti

2016-2017 voleybol sezonunda Vestel Venus Sultanlar Ligi Final Serisi’nin son karşılaşmasında 2 Mayıs, 2017, Salı günü, TVF Burhan Felek Voleybol Salonu’nda Fenerbahçe ile Galatasaray takımları arasında oynanan karşılaşmanın ardından TVF Yönetim Kurulu, her iki takımın sporcularını ve teknik ekibini bir araya getirmişti.

Bu çok özel fotoğraf karesinin çekilmesine aracı olan Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetimi ile Fenerbahçe ve Galatasaray Kadın Voleybol Takımları’nın birlikte çektirdiği fotoğraf TMOK Jüri Üyeleri tarafından “Şeref Diploması” ödülüne layık görülmüştü.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu