ManşetMilli Takımlar

U19 Kız Milliler Karayolları’nı 3-1 yendi

2020 CEV U19 Genç Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası hazırlıklarını Ankara’da sürdüren 19 Yaş Altı Genç Kız Milli Voleybol Takımımız, Karayolları A Takımı ile hazırlık karşılaşması oynadı.

TVF Başkent Voleybol Salonu’nda oynanan mücadeleyi Millilerimiz, 25-19, 21-25, 25-23 ve 25-11‘lik setlerle 3-1 kazandı.

22-30 Ağustos tarihleri arasında Bosna Hersek ve Hırvatistan’ın ortaklaşa düzenleyeceği şampiyonada 2. Grup’ta mücadele edecek Millilerimiz, grup aşamasında Hırvatistan, Rusya, Almanya, Bulgaristan ve Fransa ile karşılaşacak.

U19 Kız Milli Takımı smaçörlerinden Elif Su Eriçek, “Çok güzel bir kamp dönemi geçiriyoruz. Yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugün de ikinci hazırlık karşılaşmamızı oynadık. Takımdaki herkes oldukça hırslı ve istekli. Bu şekilde çalışmaya devam ettiğimiz takdirde Avrupa Şampiyonası’nda da iyi bir derece elde edeceğimizi düşünüyorum” dedi.

 

 

U19 Kız Milli Takımı liberolarından Gülce Güçtekin ise, “Kamp dönemimiz güzel devam ediyor. Avrupa Şampiyonası’nda kürsüde yer alarak madalya kazanmak en büyük arzumuz. Oynadığımız hazırlık karşılaşmaları bizim için çok önemli. Bu karşılaşmalarda eksik olduğumuz kısımları görmemizi sağlıyor” şeklinde konuştu.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu