Kar Voleybolu

Üç Oyunculu Format Kar Voleyboluna Takım Ruhu Kazandırıyor

Wagrain-Kleinarl’da CEV ile ortaklaşa düzenlenen ilk FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu etkinliğine katılan ABD takımlarına eşlik ederek, tarihi turnuvada ülkelerini temsil eden kadın ve erkek takımlarını destekleyen ABD Voleybolu CEO’su Jamie Davis, kar voleybolunu düşündüğünden daha heyecanlı bulduğunu söyledi.

Jamie Davis, kar voleybolunu daha önce televizyonda izlediğini ama ilk kez canlı olarak yaşadığını ifade etti. Jamie Davis’in düşündüğünden bile daha heyecan vericiydi. Seyirciler ise harika idi. Oyuncuların kalitesi gerçekten çok iyi idi ve beş kıtadan da takımlar mücadele etti Bu heyecan verici idi, çünkü Dünya Turunun gerçekten bir Dünya Turu olduğunu ve dünyanın dört bir yanından ülkeleri bir araya getirdiğini gösterdi.

ABD takımının seçimi, finansmanı ve diğer her şeyi ABD Voleybolu gerçekleştirdi. ABD Voleybol, oyuncuları bulmak ve takımları bir araya getirmek için gerçekten çok çabalıyor.

ABD’li kadınların bu tarihi olayın finaline ulaşması konusunda ne kadar heyecanlısınız?

ABD’li kadınlar, Moskova’da kazanmışlardı ve mücadelenin FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu’nda daha büyük ve daha güçlü olacağını biliyorlardı. ABD li kadınlar, Moskova’da ilk kez kar voleybolu oynamışlardı. FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu’nda ise mükemmel mücadele ettiler ve gümüş madalya kazandılar. Jamie Davis, onlarla çok gurur duyuyor. Bunun, Amerika Birleşik Devletleri’nde kar voleybolunun gelişimi için bir ivme olacağına inanıyor, çünkü ABD takımlarının dünya sahnesinde gerçekten üst düzeyde rekabet edebileceğini görüyor.

Jamie Davis, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yeni kar voleybolu sporunun popülaritesini ve farkındalığını artırmak için gerçekten çok çalıştıklarını söylüyor. Kar voleybolundan ilk bahsedildiğinde insanlar kaşlarını çatıp ‘bu da ne?’ diyorlardı ama izlemeye başlayınca  ABD takımlarının yeni olmasına rağmen en üst düzeyde rekabet edebileceğini görüyorlar. ABD Voleybolu CEO’su olarak hedefinin, Dünya Turu kar voleybolu etkinliklerini ABD’ye getirmek, böylece daha fazla takımın bu oyunun nasıl oynanacağını ve rekabet edeceğini öğrenmesi olduğunu ifade ediyor.

Jamie Davis, yeni olan her şeyin büyümesi için zamana ihtiyacı olduğu düşüncesinde. Ancak Avrupa’nın deneyiminden çok şey öğrenebilecekleri fikrinde. ABD’de çok sayıda harika kayak merkezleri bulunuyor, bu yüzden turnuvaları oraları temel alarak başlatacaklar. ABD’de voleybol lise ve kolejde kızlar için bir numaralı spor, bu bölgelere yeni kalabalıklar getirmek, kayak merkezleri için gerçekten çok iyi olacak, bu da ekonomik açıdan çok olumlu bir etki yaratabilir.

ABD’de kuzey çok soğuk, güney ise çok sıcak. Yani güneye kıyasla kuzeyde plaj voleybolu hala gelişiyor. Artık aylarca soğuk ve karın olduğu kuzeyde dışarıda voleybol oynama fırsatı var ve sonunda güneyden gelen plaj oyuncuları kuzeyde oynamak istemeye başlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu