Köşe YazarlarıManşet

UFO’yla Gelen 3 Puan

Merhaba Kıymetli Okurlarımız,

Kış mevsimi yağış olarak kurak geçse de özellikle yurdumuzun doğusunda soğuklar kendisini iyice hissettirmeye başladı. 9 Aralık 2022 tarihinde yazdığım Ardahan Göle’de buz tutmuş salonda yetişen sultanların hikayesini hatırlayacaksınız. Kış şartları, ülkemizin doğusunda ayrım yapmıyor. Ardahan, Erzurum, Kars, Bitlis…

Denizden 1650 m. yüksek bir bölgede yer alan Adilcevaz’da karasal iklim özellikleri görülür. Bazı günler ısının -19°C’yi bulduğu ilçede, özellikle geceleri dondurucu soğuk hayatı etkiler.

Avrupa’nın önde gelen liglerinden olan AXA Sigorta Efeler Ligi’ne bu sezon yükselen ve ilk sezonunda Fenerbahçe’yi kendi sahasında, Galatasaray’ı deplasmanda mağlup ederek dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Türşad, AXA Sigorta Kupa Voley Dünya Baltacıoğlu Özel Sezonunda da üçte üç yaparak Çeyrek Final’e çıkmıştı.
Bana göre Türşad, oynadığı voleybolu, tribünü dolduran Bitlisli voleybol severleri, saha dışında örnek teşkil eden sosyal sorumluluk projeleri, gazi ve şehitlerimizin isimlerinin yazdığı formasıyla ligin en özel takımı!

İkinci Yarıya Galibiyetle Başlamak İstiyorlardı

Türşad, ilk kez yer aldığı AXA Sigorta Efeler Ligi’nde Metin Görgün Sezonunun ikinci yarısını Manas Enerji Hatay Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasıyla açtı. Maçta ilk seti kaybetmesine rağmen sahadan 3-1’lik galibiyetle ayrılan Bitlis temsilcisi alkışı hak eden oyununu TRT Spor Yıldız aracılığı ile tüm Türkiye’ye gösterdi.

Maçtan 1 Gün Önce 3 Puanı Kazandılar!

Buraya kadar her şey normal gibi görünse de aslında bu 3 puan, maçtan 1 gün önce kazanıldı! Yazımın başında da belirttiğim gibi geceleri etkisini arttıran soğuk, maçın oynanacağı salonun ısıtma tesisatında hasar oluşturmuştu. Gençlik Spor İl ve İlçe Müdürlüğü ekiplerinin inanılmaz çabasına rağmen arıza giderilemedi. Maçtan bir gün önce Adilcevaz’a gelen Hatay ekibinin yapacağı son antrenmana kadar salonun ısıtma sorununu çözmek gerekiyordu.

Takımı, kurulduğu günden itibaren Bitlis ve ilçelerinin inanılmaz bir dayanışma örneği göstererek Efeler Ligi’ne kadar yükselten inanç ve ekip ruhu yine iş başına geçti.

Başta Gençlik Spor İl ve İlçe Müdürlüğü ekipleri olmak üzere, Valilik, Kaymakamlık, Milli Eğitim, Müftülük, Belediye, Adilcevaz VEDAŞ ile Jandarma ekipleri el ele verdiler. Kadir Başkan ve ekibi Adilcevaz ve diğer ilçelerde ne kadar ısıtıcı varsa topladılar. Okullar, camiler, devlet daireleri ve özel şirketler büyük voltajlı ısıtıcılarını maç için salona gönderdiler.

VEDAŞ yetkilileri ve teknik servis ustaları bu kadar ısıtıcının çekeceği elektrik yükünü hesaplayarak tesisatı yenilediler.

Tüm Bitlis seferber oldu. Toplanan UFO ısıtıcılar, tesisatla ilgili her türlü tedbir alınarak çalıştırıldı. Kulüp yöneticileri de tüm görevliler gibi çok yoruldu ama salon ısıtıldı. Konuk ekip, maç öncesi antrenmanını sorunsuz yaptı.

Bitlis ve ilçelerinin inanılmaz bir dayanışma örneği göstererek Takımı Efeler Ligi’ne ulaştıran inanç, yine iş başına geçmişti.

Ertesi gün haftanın ilk mesai günü olmasına rağmen Adilcevaz Spor Salonu tribünleri yine tıklım tıklım doluydu. Ancak tribünde Bitlisliler, ekranları başındaki voleybol severler; keyifli bir maç izlerken Bitlis halkının kurum ve kuruluşları ile yaşadığı seferberlikten habersizdi. Teknik ekip ve oyuncuların saha içindeki çabası, Bitlis halkının imece usulü ile birleştirdiği güç, bu maçın özetiydi. Ve tabi benim aklıma gelen slogan da ‘UFO’yla Gelen 3 Puan’ oldu.

Ortaya çıkan bu dayanışma örnek oluşturmalı! Herkes taşın altına elini koyduğunda işte böyle güzel hikayeler ortaya çıkıyor.

Hem biliyor musunuz? Türşad bu galibiyetle, tarihe de not düştü. Bir Bitlis takımı, spor branşlarındaki profesyonel liglerde tarihinde ilk kez dördüncü sıraya kadar yükseldi. Fenerbahçe, Galatasaray gibi Türk sporunun dev kulüplerini yenen, ilk sezonunda 14 maçta 10 galibiyet alarak dördüncü basamağa yerleşen Türşad’ın tüm birimlerini tebrik ederken, saha dışında bu organizasyona emek ve destek veren herkese gönülden teşekkür ederim.

Kıymetli Okurlarımız,

İşte bugün de Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde UFO ısıtıcılarıyla gelen 3 puandan ‘Haberiniz Olsun’ istedim.
Kalın sağlıcakla.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu