Kar Voleybolu

Uğur Erdener: ‘Kar Voleybol Festivali harika bir etkinlik oldu’

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı (IOC) Dr Uğur Erdener, FIVB Kar Voleybolu Festivali’ne katıldı.

Villars-sur-Ollon dağlık bölgesinde yapılan FIVB Kar Voleybolu Festivali’nde, kar voleybolu sahası; Olimpiyat Hareketi üyeleri, İsviçre ve dünyadan gençler ve aileler ile doldu.
Etkinlik boyunca; yeni ve mevcut voleybol taraftarları, Kar Voleybol Festivali’nin sunduğu her şeyi denemek için festival alanına geldiler. Denedikleri arasında servis hızını ölçmek için bir hız radarı, katılımcıların vuruşlarını  mükemmelleştirmek için kullandıkları bir smaç makinesi, yarış pilotları ve profesyonel sporcular tarafından el-göz koordinasyonu, refleksleri ve dayanıklılığı test etmek için kullanılan bir Batak makinası yer alıyordu. Sahadaki aksiyon öyle bir yoğunluk kazandı ki kayak yapanlar ne olduğunu anlamak için durdular.
Kar voleybolunun deneyim seviyesi ne olursa olsun herkes tarafından oynanabilir olması, voleybol sporunun eğlencesini, tutkusunu ve evrenselliğini gösteriyor. Kar voleybolu prensipleri, salon ve plajdakiyle aynı : oyuncuların başarıya ulaşmak için bir rol oynadığı hızlı, dinamik ve heyecan verici temassız ve oyuncuların başarıya ulaşmak için bir rol oynadığı hızlı, dinamik ve heyecan verici temassız bir spor.

Olimpik voleybol efsaneleri Gilberto “Giba” Amauri Godoy Filho, Vladimir Grbic ve Elizaveta Bracht-Tishchenko, plaj voleybolu Olimpiyat şampiyonu Julius Brink ve Avusturyalı kar voleybolu yıldızı Florian Schnetzer kar voleybolu masterclasses ve deneyimlerini paylaşmak için bir araya geldiler.
Sahaya çıkıldığından itibaren, her yaştan insanın ilk kez denemek istediği Kar Voleybol Festivali için heyecanlı bir hava vardı. Büyüyen kalabalığı eğlendiren voleybol efsaneleri arasında bir dizi canlandırıcı kar voleybolu gösteri maçı oynandı.

Başkan Ary Graça, “Kar Voleybol Festivali harika bir deneyim oldu,” dedi. “Hedefimiz gençleri bu sporla tanıştırmaktı ve kar voleybolu için bir iştah olduğu açık.
“Şimdi disiplini geliştirmeye ve gittikçe daha fazla insanın kar voleybolu oynama fırsatına sahip olmasını sağlamalıyız!”

Festival boyunca, IOC Başkan Yardımcısı Dr Uğur Erdener, bu yeni sporu deneyimlemek için diğer IOC üyelerine katıldı.
“Kar Voleybol Festivali buradaki herkes için gerçekten harika bir etkinlik” dedi Dr Erdener. “Voleybol ve FIVB için ilginç bir girişim ve önemli bir tanıtım faaliyeti. Özellikle voleybol ve plaj voleybolu efsanelerinin bir kış disiplininde yer aldığını görmek harikaydı. Kar voleybolu, geleneksel olarak yaz spor ülkelerini kış etkinliklerine çekme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.
“IOC Başkanı Thomas Bach, FIVB ve Kar Voleybol Festivali’ne katılan herkese en iyi dileklerini iletiyor.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu