Genel HaberlerManşet

Üstündağ’dan 2 Önemli Müjde

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ konuk olduğu Set Sayısı programında 2026 Avrupa Şampiyonası'nın Türkiye'de olacağını açıkladı.

A Milli Kadın Voleybol Takımımız için bu yaz tam anlamıyla rüya gibi geçti. Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ise TRT Spor’a konuk olarak önemli açıklamalarda bulundu.

2026 Avrupa Şampiyonası, Türkiye’de

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ yeni açıklamaları ile dikkat çekti. Başkan, TRT Spor’da yaptığı açıklamalarda taraftarlara şu sözlerle Avrupa Şampiyonası müjdesini verdi: “2026 Avrupa Şampiyonası’nın ev sahibi Türkiye olacak. Ortak olacak ve başka ülkelerde de düzenlenecek ama finaller bizde olacak. Bir grup, çeyrek finaller, yarı finaller ve finaller bizde. 2027 için de görüşmeler sürüyor.”

Hedef Milletler Ligi

Üstündağ, Set Sayısı programındaki açıklamalarının devamında bir başka dileğini “Erkeklerde Milletler Ligi’nin bir ayağına ev sahipliği yapmak istiyoruz.” diyerek dile getirdi.

“2028’e kadar dünya 1 numarası olacağız”

Avrupa Şampiyonası haberi ile sporseverleri heyecanlandıran Mehmet Akif Üstündağ güncel olarak dünya 1 numarası olan ve 2024’ün Mayıs ayına kadar ilk sıradaki yerini korumayı garantileyen Filenin Sultanları için ise “2024 Mayıs deniyor ya… Ben diyorum ki 2028 Los Angeles Olimpiyatları’na kadar dünya 1 numarası olacağız.” ifadelerini kullandı.

“Santarelli buranın patronudur”

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı başantrenörü Daniele Santarelli hakkında da konuşan Üstündağ takımda yetkinin İtalyan antrenörde olduğunu şu sözlerle belirtti: “Yetki Santarelli’nin. Ben şunu sevmiyorum: “Geldim koç da benimdir, ben ne dersem olur…”.  O zaman ben başkanlığı bırakıp antrenörlük yapayım. Birileri birilerinin alanına girmesi kadar yanlış bir şey yok. Santarelli, buranın patronudur; kimi alır, kimi verir, kimi oynatır, hatta hatta bazı farklı çalışması vardır, onlarda bile ben yetkiyi Santarelli’ye verdim. Santarelli çalışıyor, önümüze getiriyor biz onaylıyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu