AvrupaManşet

Vakıf çok sağlam bir takım ama…

2018 Yılında Imoco takımına transfer olan Miriam Sylla, CEV’e verdiği röportajda “Elbette Vakıf çok sağlam bir takım ama umarım uzun zamandır özlediğimiz kupayı eve getirmek için doğru anahtarı bulabiliriz.” dedi.

Verona’daki Süper Final yaklaşırken taraftarlar arasındaki heyecan da artıyor. Sylla, takımının sakinliğini koruduğunu ve atmosferin iyi olduğunu söylüyor. “Güzel bir ekip ruhuna sahibiz ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya kararlıyız”. Miriam ve takım arkadaşları bunun maçın destansı bir savaş olacağından eminler. “Zorlu bir final bekliyoruz ve kendimizi buna hazırlıyoruz.” diyor.

İtalyan Milli Takımıyla (2017 FIVB Voleybol Dünya Grand Prix ve 2018 FIVB Dünya Kadınlar Şampiyonasından gümüş madalya ve 2019 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonasından Bronz) çeşitli başarılara sahip olan Sylla, daha büyük bir başarı olarak Süper Final Şampiyonluğunu hedefliyor ve VakıfBank ile mücadeleye motive olmaya çalışıyor.  Imoco daha önce  Igor Gorgonzola NOVARA’ya yenildi ancak bu yıl ‘tatlı’ bir intikam alarak yarı finalde onları geride bırakmayı başardı. Yaklaşan maç için Imoco için ikinci Şampiyonlar Ligi finali olacak. Şampiyonlar Ligi’nde ikinci kez final oynayan Miriam kendini şanslı olarak görüyor. “Kendimi şanslı hissediyorum çünkü ikinci bir şansımız var. Umarım bu sefer iki yıl önce karşılışaltığımızdan daha farklı bir rakip olan VakıfBank’a karşı kazanırız. “

“Kendimden çok şey bekliyorum, hem zihinsel hem de fiziksel olarak orada olmak istiyorum. Geçtiğimiz yıllarda yaptığım tüm çalışmaların ekibin hayali gerçekleştirmesine yardımcı olacağını umuyorum. ” 

Sylla, tüm Şampiyonlar Ligi takipçilerine 1 Mayıs’ta Verona’daki Voleybol gösterisini izlemeye davet eden özel bir mesaj göndermeyi de ihmal etmiyor:

“Harika bir mücadele vereceğimize eminim ve harika bir gösteri olacak. Bu maç adeta “Titanların Çatışması” olacak, yani bir Voleybol hayranıysanız, takip etmezseniz çok şey kaçıracaksınız! “

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu