ManşetSultanlar Ligi

VakıfBank maçı sonrası Güneyligil’den açıklamalar

Erteleme maçları öncesi hazırlıklarını sürdüren  Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, hazırlık maçında Vakıfbank’ın konuğu oldu.
Vakıfbank Spor Sarayı’nda 4 set üzerinden oynanan karşılaşmayı 25-23, 25-15, 25-21 ve 25- 22’lik setlerle 4-0 kaybetti.

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, 11 Ocak Pazartesi günü saat 18.00’de hazırlık maçında Sarıyer Belediyesi ile karşılaşacak.

Mücadelenin ardından Başantrenör Ataman Güneyligil ve Takım Kaptanı Gizem Güreşen hazırlıkları Galatasaray Televizyonu’na değerlendirdi.

Açıklamalar şu şekilde:

ATAMAN GÜNEYLİGİL

“4-5 günlük aradan sonra çalışmalarımıza başlamıştık. Vakıfbank sadece bizim ligimizin değil dünyanın en iyi takımlarından biri. Onlarla hazırlık maçı yapmak önemli bizim için. Antrenmanda birinci takımın karşısında genç oyuncularımız, tecrübesiz oyuncularımız oluyor. Fiziksel olarak iyi kapasiteli olabilirler ama bazı bölgelerde tecrübesiz kalabiliyorlar o yüzden bu tip takımlara karşı oynamak çok önemli bizim için. Hazırlık maçı yapsanız da her sayı sahada kalabilmek, sayı sayı oynamak çok önemli. O yüzden verimli bir maç olduğunu düşünüyorum.”

GİZEM GÜREŞEN

“5 gün tatil yaptık. 5 günün ardından bu üçüncü günümüz. Şu an tam hazır değiliz. Tatilin üzerine fitness biraz yoğun geçiyor. Haliyle maçlarda ve antrenmanlarda yüklenmelerden dolayı henüz tam hazır değiliz. Bu tarz maçları oynaya oynaya hazır olacağımızı düşünüyorum. Bu güzel bir başlangıçtı bugün. Eksiklerimizi gördük. Yapmamız gereken şeyler var. Ayın 20’sine kadar da zamanımız var. Bu dönemi hem eksikleri tamamlayarak, yaptığımız hatalara dikkat ederek yapmadığımızı görerek onlara yönelik çalışıyoruz. Özellikle hocamız bu konuya çok önem veriyor. 3 günde bir maç oynayacağız. Çok daha yoğun bir programa giriyoruz. Zor bir tempo ve zor bir zaman bizi bekliyor. O yüzden ne kadar fizik olarak iyi hazırlanırsak ikinci yarıyı daha rahat atlatabileceğimizi düşünüyorum. Şimdilik her şey çok güzel. Umuyorum böyle devam ederiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu