AvrupaManşet

VakıfBank şaka yapmıyor!

“Dünyanın en iyi liberolarından biri!” olarak kabul gören İtalya’nın yeni şampiyonu – A. Carraro Imoco Conegliano’nun liberosu Monica De Gennaro, CEV’e verdiği röportajda Verona’daki Süper Final öncesi düşüncelerini paylaştı.

Conegliano taraftarları tarafından sevilen ve baş antrenör Daniele Santarelli ile evli olan Imoco, De Genaro, daha önce iki kez kaybettikleri rakipleri ve tekrar karşılaşmayı dört gözle bekledikleri VakıfBank ile oynayacakları Süper Final maçını dört gözle bekliyor.

Tecrübeli libero, Şampiyonlar Ligi Altın Madalyası için reçeteyi de “Sadece kendimiz olmalı ve en iyi voleybolumuzu oynamalıyız. Bu yıl her zaman çok uğraştık ve aynısını # SuperFinal’de de yapmamız gerekecek. Rakibin güçlü yönlerinin farkındayız, ancak VakıfBank’ın çok güçlü oyuncularının etkileşimlerini maksimum düzeyde sınırlamaya çalışarak kazanabileceğimize inanıyorum. ” olarak belirlemiş.

Conegliano, 63 maçlık galibiyet serisi ile pek çok takımın hayalini kurduğu bir başarıyla rakiplerini etkiliyor. Art arda birçok galibiyetin alınması, takımın performansından yüksek beklentiler anlamına gelmesine rağmen Panterler bunu sakinleştiriyor ve oyunun tadını sonuna kadar çıkarıyor.

2017’de VakıfBank’a kaybettikleri unutamayan De Gennaro, bu kez Conegliano’nun #CLVolleyW 2019 MVP’si olan durdurulamaz Paola Egonu’ya güveniyor.  Başarılı libero “ Geçen yıl, salgın nedeniyle bu kupa için oynayamadık. Bu kupayı gerçekten çok istiyoruz, birkaç yıldır peşindeyiz. ” diye görüşlerini açıklıyor.

“Kişisel düzeyde, yaşamak istediğim bir deneyim – Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak! Bu altın madalya, ulaşmak istediğimiz bir hedef.”

VakıfBank #SuperFinals’a giderken yarı finallerinden birini kaybetti ancak şaka yapmadıklarını göstererek rövanş maçında büyük bir zafer kazandılar. Bu bağlamda Monica, Avrupa’nın en iyi iki takımı arasında çok yüksek seviyede zor bir maç olmasını bekliyor.
“Zor durumlarda bile konsantre olmak gerekecek. Tüm maç boyunca çok yüksek bir oyun seviyesini korumaya çalışacağız. Bu uzun sezon boyunca çok çalışıyoruz ve amacımız Verona’daki Final’e en iyi halimizle ulaşmak istiyoruz. ” diyerek düşünceleri belirtiyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu