Genel HaberlerManşet

VakıfBanklı Sporculardan Lösemi Hastası Adila’ya Moral

7 yaşında lösemi ile savaşan Adila’ya 2 voleybolculardan moral.

Kırgızistan’dan tedavi amacıyla 1.5 yıl önce Ankara’ya gelen Adila, kendine uyacak kök hücre için bağışçısını bekliyor.

15 Şubat Dünya Çocuk Kanseri Farkındalık gününde KAÇUV’a destek veren VakıfBank Spor Kulübü,  16 Şubat Cuma günü oynadığı PTT karşılaşmasını tribünden izleyen Adila’yı maçtan sonra sahaya davet etti ve moral verdi.

Annesi Maksat ile sahaya indiğinde çekingen davranan Adila, başta Menajer Banu Can Schürmann ve Giovanni Guidetti’nin sıcak davranışlar ve voleybolcuların yakın ilgisi ile çok mutlu oldu.

Dünyada her 3 saatte bir, 1 çocuğa kanser teşhisi konuyor. Vücutta hücrelerin kontrolsüz çoğalarak kan veya lenf yoluyla yayılmasıyla sağlığı tehdit eden çocukluk çağı kanserleri, en sık ilk 5 yaşta görülüyor. Ağrı, halsizlik, ateş kusma, öksürük, şişlik ile belirti veriyor.
Geleceğimiz olan çocuklarımızı yaşam mücadelelerinde yalnız bırakmamalı, erken tanı ve teşhisin hayat kurtardığını unutmamalıyız. Farkındalık, kontrol ve erken tanı hayat kurtarıyor.
Bunun için yapılması gereken şey aslında çok kolay:
En yakın, Kızılay Kan Merkezine giderek kök hücre bağışçısı olabilirsiniz. Vereceğiniz 3 tüp kan örneği ile kanser hastalarının umut ışığı olabilirsiniz. Hastanelerde tedavi gören kanser hastalarının kahramanı olabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu