Efeler LigiManşet

Van İşitme Engelliler ve İstanbul Çekmeköy Belediye İşitme Engelliler Şampiyon Oldu

İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından Karabük’te düzenlenen İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonası bugün oynanan üçüncülük ve final karşılaşmalarıyla sona erdi.

TVF Voleybol TV’den canlı yayınlanan müsabakalarda alınan sonuçlar şu şekilde:

Erkekler
Üçüncülük Maçı: Kocaeli İşitme Engelliler-Ankara Başkent İşitme Engelliler: 3-0 (25-18, 25-13, 25-17)
Final: Denizli Yukatel Pamukkale Sağırlar-Van İşitme Engelliler: 0-3 (20-25, 21-25, 21-25)

Kadınlar
Üçüncülük Maçı: Denizli İşitme Engelliler-Bursa Yıldırım İşitme Engelliler: 3-0 (30-28, 25-22, 25-18)
Final: Denizli Yukatel Pamukkale Sağırlar-İstanbul Çekmeköy Belediye İşitme Engelliler: 0-3 (10-25, 13-25, 7-25)

Karşılaşmaların ardından yapılan kupa ve madalya töreninde İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonası’nda erkeklerde üçüncü olan Kocaeli İşitme Engelliler takımına madalya ve kupasını Spor Hizmetleri Müdürü İsmail Özcan takdim etti.

İkinci olan Denizli Yukatel Pamukkale Sağırlar takımına madalya ve kupasını Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven takdim etti.

Şampiyon olan Van İşitme Engelliler takımına madalya ve kupasını TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A.Nihan Karaçam Salkaya takdim etti.

Finallerin en değerli oyuncusu olan (MVP) Van İşitme Engelliler takımından Kaan Çiçek’e ödülünü Spor Hizmetleri Müdürü İsmail Özcan takdim etti.

İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonası’nda kadınlarda üçüncü olan Denizli İşitme Engelliler takımına madalya ve kupasını kupasını Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş takdim etti.

İkinci olan Denizli Yukatel Pamukkale Sağırlar takımına madalya ve kupasını Karabük Gençlik ve Spor İl Müdürü Coşkun Güven takdim etti.

Şampiyon olan İstanbul Çekmeköy Belediye İşitme Engelliler takımına madalya ve kupasını TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A.Nihan Karaçam Salkaya takdim etti.

Finallerin en değerli oyuncusu olan (MVP) İstanbul Çekmeköy Belediyesi İşitme Engelliler takımından Yeter Yalçın’a ödülünü TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A.Nihan Karaçam Salkaya takdim etti.

Ayrıca final karşılaşmasının öncesinde TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A.Nihan Karaçam Salkaya, hakemlik kariyerini sonlandırarak gözlemci olan Erdoğan Kesgin’e teşekkür plaketi takdim etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu