Ve Fransa’ya çıkartma yaptık

0
98
Rusya,
İngiltere
Japonya,
ABD,
Almanya derken şimdi de Fransa’dayız.
Kütüphanelerde Yer Açın parolası ile memleketin en uzak en ücra yerlerine kadar giden Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisi, geçtiğimiz hafta yurt içi ve yurt dışında 250. kütüphanede yer bulurken, bugün de BSGO SAS; Bülent Akman, Oben Ayyıldız ve Bülent Özkun bir araya geldiler ve  bu muhteşem esere Fransa Millî Kütüphanesi (The Bibliothèque nationale de France)’ne de bağış yapmak suretiyle yer açtılar.
Fransa Millî Kütüphanesi, Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan ulusal kütüphanedir. Birkaç yüzyıl boyunca yapılan koleksiyonları koruyan ve Fransa’da yayımlanan tüm yayınları toplamaktan sorumlu olan Fransız kurumudur. Son sayımlara göre koleksiyonunda 40 milyonun üzerinde kataloglamış eser, yılda 1,3 milyon ziyaretçisi vardır.
Biz biliyoruz, bir gün gelecek Ay ev Mars’ta da kütüphane bulunacak ve Voleybolun Unutulmazlar Ansiklopedisi o kütüphanelerde de yer alacak.

Peki, sizce bu yeterli mi?

Cevabı çok basit. Asla değil ve olmayacak da. Tahminimizce uzayda bir kütüphane olsa oraya da bağışlanacak biz eminiz. Hani diyoruz ya, ‘Dünyada örneği yok’ diye. Evet, uzayda kütüphane olsa uzayda da örnek olacak bir eser.

Ne diyelim, başta sevgili Gülnur Görgün olmak üzere, tüm ekibinin emeklerine, yüreklerine sağlık.

Voleybol Aktüel

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here