Avrupa

Ve İtalya ve Fransa Federasyonları sezonu kapattı

İtalya Voleybol Federasyonu (FIPAV) ve Fransa Voleybol Federasyonu (LNV), COVID-19 salgını nedeniyle ara verdikleri lig ve play-off maçlarının oynanmayacağını ve 2019/2020 sezonunu resmen kapattıklarını duyurdu.

İtalya’da bu sezon şampiyonluk, küme düşme ya da üst lige yükselmenin olmayacağını açıklandı. Bu karar üzerine ülkenin en üst seviye iki liginin başkanları olan Diego Mosna (Erkekler) ve Mauro Fabris (Kadınlar) katılmadıkları karara ortak olmamak adına görevinden istifa etti.

13 Mart’tan bu yana askıda olan Fransa liglerinde ise gelecek sezon Avrupa kupaları için katılımın, normal sezondaki sıralamaya göre yapılacağı belirtildi. Kadınlar liginde ilk iki takım CEV Şampiyonlar Ligi’nde, üçüncü takım ve Fransa Kupası şampiyonu CEV Cup’ta, dördüncü takım ise CEV Challenge Cup’da mücadele edecek. Erkekler liginde ise birinci takım CEV Şampiyonlar Ligi’nde, ikinci takım ve Fransa Kupası şampiyonu CEV Kupası’nda, sıralamada üçüncü ve dördüncü sırada yer alan takımlar ise CEV Challenge Cup’a katılmaya hak kazandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.